SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Kırklareli’nde 1479 Düzensiz Göçmen Yakalandı

Kırklareli'nde bir hafta içerisinde ülkeye yasa dışı yollarla girdikleri tespit edilen 1479 düzensiz göçmen yakalandı. Aynı dönemde "göçmen kaçakçılığı" suçlamasıyla gözaltına alınan 3 şüpheli tutuklandı.

Yayınlanma:
ABONE OL

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 21-27 Eylül tarihleri arasında düzensiz göçmenlerle mücadele kapsamında insansız hava aracı (İHA) ve helikopter destekli operasyonlar gerçekleştirdi.

Ekipler çalışmalar kapsamında 1479 düzensiz göçmeni yakaladı. Düzensiz göçmenler, jandarmadaki işlemlerinin ardından Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezine teslim edildi. Göçmen kaçakçılığı yaptığı iddiasıyla 18 şüpheli gözaltına alındı.

İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 3’ü çıkarıldıkları sulh ceza hakimliğince tutuklanırken, diğerleri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Öte yandan olaylarda kullanılan 18 araca el konuldu.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler