SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Kofçaz’da Kooperatif Görevlisi Hakkında Hapis Cezası İsteniyor

Kırklareli'nin Kofçaz ilçesinde, çiftçilerden haksız kazanç elde ederek, kooperatifi zarara uğrattığı iddiasıyla bir kooperatifin satış mağazası görevlisi hakkında 22 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre, bir kooperatifin satış mağazasında çalışan Gülşah G. hakkında 22 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

Görevlisi olduğu kooperatiften haksız kazanç elde etmekle suçlanan Gülşah G, 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yargılanacak.

Müşteki ifadeleri, dekontlar, senetler, tanık ifadeleri, telefon inceleme tutanakları, mesaj dökümleri, bilirkişi raporlarının yer aldığı iddianamede, sanık hakkında “görevi kötüye kullanma”, “kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği” ve “nitelikli zimmet” suçlarından 14 yıldan 22 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

İLGİLİ HABER Bursa’da Kadim Mekanlar Akademisi’nin İkinci Durağı Yeşil Külliyesi Oldu
Kırklareli'nin Kofçaz ilçesinde, çiftçilerden haksız kazanç elde ederek, kooperatifi zarara uğrattığı iddiasıyla bir kooperatifin satış mağazası görevlisi hakkında 22 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

İddianamede, sanık Gülşah G’nin, kooperatif ortaklarının iradeleri dışında 106 üretici adına sahte senetler oluşturduğu, teslim almadıkları ürünlerin faturasına teslim aldığına dair imza attırarak sahte faturalar düzenlediği ifade ediliyor.

Sanığın, kooperatife gelen ve depodaki ürünleri kayıt dışı birden fazla kişiye satıp parasını kooperatif kasasına geçirmediği, bu yöntemle 1 milyon 304 bin 188 lirayı zimmetine geçirerek kooperatifi zarara uğrattığına yer veriliyor.

İddianamede sanığın, bazı senet ve faturaları kendisinin düzenlediği ve suçunu kabul ettiği belirtiliyor.

Kırklareli’nin Kofçaz ilçesinde 2022 yılında bazı çiftçilerin, satın aldıkları yem, gübre, tohum gibi ürünler karşılığında, kooperatifin satış mağazası görevlisi Gülşah G. tarafından usulsüz şekilde kooperatife borçlandırıldıkları iddiasıyla şikayetçi olmuştu. Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığının iddialar üzerine başlattığı soruşturma kapsamında gözaltına alınan Gülşah G, çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklanmış, daha sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Şikayetler üzerine kooperatif yönetimi tarafından iddiaların incelenmesi için iki müfettiş görevlendirilmişti.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler