SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Lapseki’de 8 Kilometrelik Yol Yapım Çalışmaları Hızla Devam Ediyor

Çanakkale'nin Lapseki İlçe Kaymakamlığı'na bağlı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından, birkaç köyde toplam 8 kilometrelik yol yapım çalışmaları sürdürülüyor.

Yayınlanma:
ABONE OL

Çanakkale’nin Lapseki İlçe Kaymakamlığı bünyesinde faaliyet gösteren Köylere Hizmet Götürme Birliği, bazı köylerde gerçekleştirilen toplam 8 kilometrelik yol yapım çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2023 yılında Lapseki’deki yol standartlarını yükseltme amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında, şu güzergahlarda toplamda 8.000 metre uzunluğunda SSB (Silindir ile sıkıştırılmış beton yol) yapımı gerçekleştiriliyor:

  • Lapseki’ye bağlı Dışbudak-Nusratiye Köyleri arasında 3.300 metrelik yol
  • Umurbey beldesi ile Balcılar Grup Yolu arasında 1.600 metrelik yol
  • Eçialan-Dondurma Köyleri arasında 1.500 metrelik yol
  • D 200 karayolu ile Kangırlı Köyü arasında 1.600 metrelik yol

Lapseki’ye bağlı Dışbudak- Nusratiye Köyleri arasına 3 bin 300 metre yol yapım çalışmasını yerinde görmek için Lapseki Kaymakamı Emre Öztürk, Lapseki Belediye başkanı Eyüp Yılmaz, Köylere Hizmet Götürme Birliği meclis üyeleri Halil Özer, Hasan Engin, ilçe özel idare müdürü Aydın Şafak Kılıçaslan İlçe Jandarma Komutanı Berat Demirtuğ, İlçe Emniyet Müdürü Faruk Karabulut, civar köy muhtarları ile birlikte yol çalışmasını yerinde görüp yetkili firmadan bilgi aldılar. Yol çalışmalarının 1 ay içerisinde tamamlanması hedeflendiği öğrenildi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler