SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Lüleburgaz’da Silahlı Kavga Davasının İkinci Duruşması Gerçekleşti

Lüleburgaz ilçesinde bir eğlence mekanında başlayıp hastane acil servisinin önünde devam eden silahlı kavgada, aralarında bir polis memurunun da bulunduğu altı kişi yaralanmıştı. Bu olaya ilişkin 20 sanığın yargılanması devam ediyor.

Yayınlanma:
ABONE OL

Kırklareli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, A.A, S.A. ve Y.A. gibi bazı sanıklar yer aldı. Diğer tutuklu ve tutuksuz sanıklar ise Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya katıldı.

Duruşma, ilgili belgelerin okunmasıyla başladı ve Cumhuriyet savcısı, esas hakkındaki görüşünü sundu.

Savcılık mütalaasında, “Kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan A.A, M.A, Ö.K, Y.A, S.A. ve C.K. hakkında 1’er, V.G, E.A, İ.İ, S.A, Y.K, M.Ü, C.A, B.G, H.A. ve M.A. hakkında 2’şer, Ö.K hakkında 3, N.G. ve F.A. hakkında 6’şar, İ.G. hakkında ise 9 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

İLGİLİ HABER Tekirdağ’da Uyuşturucu Operasyonunda 3 Şüpheli Yakalandı
Lüleburgaz ilçesinde bir eğlence mekanında başlayıp hastane acil servisinin önünde devam eden silahlı kavgada, aralarında bir polis memurunun da bulunduğu altı kişi yaralanmıştı. Bu olaya ilişkin 20 sanığın yargılanması devam ediyor.

Ayrıca “mala zarar verme” suçundan sanıklar F.A. ve Y.A’nın, “nitelikli yağma” suçundan T.C, A.A, M.A, Ö.K, Y.A. ve C.A’nın, “görevi yaptırmamak için direnme” suçundan ise A.A, M.A, Ö.K, Y.A. ve C.K’nin hapis cezasına çarptırılması talebinde bulunuldu.

Savcılık mütalaasında “Suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme” suçundan T.C’nin, “6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Hakkında Kanunu’na muhalefet” suçundan ise V.D, E.A, Y.K, M.A, Ö.K, Y.A, C.K. ve M.A’nın, hapisle cezalandırılması talep edildi.

Taraf avukatları, savunma için süre istedi.

Bir süre ara verilen duruşmada, mahkeme heyeti, tutuklu sanık V.A’nın tutukluluk halinin ve diğer sanıklar hakkında uygulanan adli kontrol hükümlerinin devamına karar verdi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler