SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Türk Kızılay Selimiye Meydanı’nda Kan Bağış Kampanyası Düzenledi

Türk Kızılay kan bağışı kampanyasına Edirne Emniyet Müdürü Onur Karaburun'da destek oldu.

Yayınlanma:
ABONE OL

Türk Kızılay “Senin 15 dakikan başkasının bir ömrü olsun” sloganıyla kan bağış kampanyası düzenlendi.

Selimiye Meydanı’ndaki mobil kan bağış aracına gelen vatandaşlar kan bağışında bulunarak, kampanyaya destek verdi.

Türk Kızılay’a 56 kez kan bağışında bulunan Behzat Üstün’e plaket verildi. Üstün, AA muhabirine, kan bağışının önemine dikkat çekti.

İLGİLİ HABER Kırklareli’nde 8 Yıl 6 Ay Kesinleşmiş Hapis Cezası Bulunan Firari Hükümlü Yakalandı
Türk Kızılay kan bağışı kampanyasına Edirne Emniyet Müdürü Onur Karaburun'da destek oldu.

Kan aradıkları her an Türk Kızılay’ın yanlarında olduğunu belirten Üstün, “18 yaşımdan beri düzenli olarak kan veriyorum. Herkese tavsiye ederim. Bağışlayacağınız kan ihtiyacı olan kişiye hayat olacaktır.” dedi.

Emniyet Müdüründen Kan Bağışı Çağrısı

Edirne Emniyet Müdürü Onur Karaburun da kampanyaya destek verdi. Kan bağışında bulunan Karaburun, Emniyet Müdürlüğü ve Türk Kızılay tarafından sık sık kan bağış kampanyası düzenlendiğini ifade etti.

Düzenli olarak kan bağışında bulunduğunu anlatan Karaburun, “Vatandaşlık sorumluluğumuzu düşünerek kan bağışında bulunduk. İnşallah ihtiyacı olan vatandaşlarımıza şifa olur. Kan aradığımızda çalacağımız kapı Türk Kızılay, o zaman ihtiyacımız olmadan gerekli stoku zamanında yapmamız icap ediyor. Bu noktada özellikle gençlerimize ve tüm vatandaşlarımıza kan vermelerini tavsiye ediyorum.” dedi.

Kan bağışında bulunan Edirne Emniyet Müdürü Karaburun şunları da ifade etti: “Kan aradığımızda çalacağımız kapı Türk Kızılay, o zaman ihtiyacımız olmadan gerekli stoku zamanında yapmamız icap ediyor.”

Türk Kızılay Kan Bağış Merkezi doktoru Erhan Aksoy da kampanyanın kentin çeşitli noktalarında ve kamu kurumlarında devam edeceği bilgisini verdi.

author avatar
Özge Tekeli
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberx.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum. 27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberx.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler