SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Türkan Bebek Tekirdağ’da Anıldı

Bulgaristan'da 1984 yılındaki zorunlu asimilasyon girişimi sırasında çıkan olaylarda annesinin kucağında 1,5 yaşındayken öldürülen Türkan Feyzullah için Tekirdağ'da anma töreni düzenlendi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Tekirdağ Ülkü Ocakları tarafından Selanik Meydanı’nda Türkan Bebek Anıtı önünde düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Daha sonra Süleymanpaşa İlçe Müftüsü Selami Kayın Kur’an-ı Kerim okudu. Tüm şehitler için dua etti.

Törende konuşan Tekirdağ Ülkü Ocakları Başkanı Hayrullah Zıvalıoğlu, Türkan bebeğin, Bulgaristan Türklerinin direnişinin simge isimlerden olduğunu söyledi.

İLGİLİ HABER Tekirdağ’ı Gezen Macar Öğrenciler Halk Oyunları Gösterisi Sundu
Bulgaristan'da 1984 yılındaki zorunlu asimilasyon girişimi sırasında çıkan olaylarda annesinin kucağında 1,5 yaşındayken öldürülen Türkan Feyzullah için Tekirdağ'da anma töreni düzenlendi.

Türkan bebeğin annesinin kucağında katledildiğini belirten Zıvalıoğlu, “39 yıl önce Türklüğün onur ve şuurunun, İslam’ın ahlak ve faziletinin yaşatılmış olduğu hemen yanı başımızdaki Balkanlarda, bugün Türk’ün kimliğini ve varlığını sürdürebilmesi için insanlar hala orada mücadele veriyor. Halen Türk kalabilmek ve Müslüman olarak yaşayabilmek için zulümlere uğruyorlar.” dedi.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar da Balkanlarda tarif edilemez acıların yaşandığını dile getirdi.

Anma töreni vatandaşların anıta karanfil bırakmasıyla son buldu.

Törene kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle vatandaşlar katıldı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler