SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Elinden Vurulan Filistinli Foto Muhabiri İstanbul’da Tedavi Altında

İsrail askerlerinin Gazze Şeridi sınırında düzenlenen gösterilere müdahalesi sırasında yaralanan, Anadolu Ajansı (AA) için serbest çalışan Filistinli foto muhabiri Eşref Ebu Amra tedavisinin devamı için uçakla İstanbul'a geldi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Gazze Şeridi sınırındaki gösteriler sırasında yaralanan ve Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçuşuyla İstanbul’a gelen Anadolu Ajansı (AA) için serbest çalışan Filistinli foto muhabiri Eşref Ebu Amra, tedavi süreci için Türkiye’ye geldi. Ebu Amra, İstanbul Havalimanı’na varışının ardından pasaport işlemlerini tamamlayarak terminalden çıktı.

Ebu Amra, Gazze Şeridi’nin doğusundaki Han Yunus bölgesindeki gösterileri takip ederken yaralanmıştı. Şimdi İstanbul’da tedavi görmeye devam ediyor.

İsrail askerlerinin Filistinlilere yoğun ateş açtığını, olay yerinde bulunan gazetecileri kasten hedef aldığını dile getiren Amra, “Ben de üzerinde ‘Basın (Press)’ yazan üniformayı giyen gazetecilerden biriydim. Belgelediğimiz ve fotoğrafladığımız, kameralardan da açıkça görülüyor. Ancak İsrail askerleri, kamerayı tuttuğum elime, doğrudan üzerime patlayıcı attı.” diye konuştu.

İLGİLİ HABER Avustralya’da 6 Kişiyi Bıçaklayarak Öldüren Saldırganın Kadınları Hedeflediği Belirlendi
İsrail askerlerinin Gazze Şeridi sınırında düzenlenen gösterilere müdahalesi sırasında yaralanan, Anadolu Ajansı (AA) için serbest çalışan Filistinli foto muhabiri Eşref Ebu Amra tedavisinin devamı için uçakla İstanbul'a geldi.

tedavi-icin-istanbulda2.jpg

Yaralanmasının ardından bölgedeki sağlık personeli ve gazeteci arkadaşlarıyla hastaneye gittiğini ifade eden Amra, ilk muayenede sağ elinde büyük bir yırtılma olduğunun, sinirlerde ve tendonlarda büyük hasar meydana geldiğinin tespit edildiğini kaydetti.

Amra, AA’nın bu süreçte kendisiyle yakından ilgilendiğini anlatarak, “Sağ elimin bir kısmının kesilmesini önlemek için ilk andan itibaren beni Gazze Şeridi’nden çıkarmak üzere tüm çabayı gösteren Anadolu Ajansına teşekkür ederim. Tedavim burada devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Filistinli foto muhabiri Eşref Ebu Amra, daha sonra havalimanından tedavisinin devam edeceği Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne götürüldü.

Abluka altındaki Gazze Şeridi sınırında Mescid-i Aksa ve Filistinli tutuklulara destek amacıyla 15 Eylül’de düzenlenen gösterilere müdahale eden İsrail askerleri, 2013’ten bu yana Anadolu Ajansı için serbest çalışan Filistinli foto muhabiri Eşref Ebu Amra’yı elinden yaralamıştı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler