SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İsrail Başbakanı Aksa Tufanı Hakkında Açıklama Yaptı

Netanyahu, Hamas'ın başlattığı "Aksa Tufanı" saldırısı üzerine, videolu bir ulusa sesleniş konuşması yaptı.

Yayınlanma:
ABONE OL

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Hamas’ın abluka altındaki Gazze Şeridinden başlattığı “Aksa Tufanı” operasyonuyla ilgili, “Bu bir operasyon veya karşılıklı saldırı değil, savaş” diye belirtti.

İsrail vatandaşlarına uyarıda bulunan Netanyahu, “İsrail vatandaşları savaştayız. Bu bir operasyon veya karşılıklı saldırı değil, savaş. Hamas sabah saatlerinden itibaren İsrail vatandaşlarına karşı kanlı bir sürpriz saldırı başlattı. Sabah saatlerinden itibaren bunun içindeyiz” dedi.

Başbakan Netanyahu, güvenlik birimleriyle gerçekleştirdiği toplantısonrası abluka altına alınan Gazze Şeridi ve çevresinde Filistinli silahlı grupların karıştığını İsrail yerleşim yerlerinin “temizlenmesi” talimatı verdiğini ve son dakikaya kadar “operasyonun” sürdüğünü söyledi.

İLGİLİ HABER Avustralya’da 6 Kişiyi Bıçaklayarak Öldüren Saldırganın Kadınları Hedeflediği Belirlendi
Netanyahu, Hamas'ın başlattığı "Aksa Tufanı" saldırısı üzerine, videolu bir ulusa sesleniş konuşması yaptı.

İsrail Başbakanı, geniş detaylı şekilde, yedek askerlerin göreve çağırılması ve “düşmana karşı eşi görülmemiş bir güçle savaşma” talimatı verdiğini belirtti.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler