SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İsrail-Filistin Çatışmasında Bilanço Ağırlaştı! Peş Peşe Operasyonlar Sürüyor

İsrail ile Filistin arasındaki çatışmada bilanço gittikçe ağırlaşıyor. Hamas’ın başlattığı Aksa Tufanı operasyonu sonrasında İsrail tarafından yapılan açıklamada, 600 vatandaşının hayatını kaybettiği, 750 kadar kişinin de kayıp olduğu söylendi.

Yayınlanma:
ABONE OL

İsrail’e yönelik olarak başlatılan Aksa Tufanı operasyonunda Hamas’ın silahlı kanadı, dün sabah saatlerinde 5 bin roket ve havan fırlattı. Akabinde İsrail topraklarına giriş yapan Hamas güçleri çok sayıda İsrail askerini rehin aldı.

İsrail’inde karşı saldırıya geçmesi sonrasında Demirden Kılıçlar operasyonu başlatıldı. Saldırıda şu ana kadar hayatını kaybeden İsraillilerin sayısının 600’e yükseldiği, hastaneye kaldırılan yaralıların sayısının 2 bini aştığı, 750 kişininse kayıp olduğu belirtildi.

Gazze Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze’ye yönelik devam eden hava saldırılarında 313 kişinin yaşamını yitirdiğini, 1990 kişinin yaralandığını duyurdu.

İLGİLİ HABER Avustralya’da 6 Kişiyi Bıçaklayarak Öldüren Saldırganın Kadınları Hedeflediği Belirlendi
İsrail ile Filistin arasındaki çatışmada bilanço gittikçe ağırlaşıyor. Hamas’ın başlattığı Aksa Tufanı operasyonu sonrasında İsrail tarafından yapılan açıklamada, 600 vatandaşının hayatını kaybettiği, 750 kadar kişinin de kayıp olduğu söylendi.

İsrail-Filistin

Hamas’tan Aksa Tufanı Operasyonu

Hamas’ın askeri kanadı Kassam Tugayları, dün sabah saatlerinde İsrail’e “Aksa Tufanı” adlı bir operasyon başlattı. Gazze’den İsrail yönüne binlerce roket atılırken, silahlı gruplar bölgedeki yerleşim yerlerine giriş yaptı. İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi’ne saldırı başlattığını duyurdu.

Gazze Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze’ye yönelik devam eden hava saldırılarında 313 kişinin yaşamını yitirdiğini, 1990 kişinin yaralandığını duyururken İsrail ise yaşamını yitirenlerin sayısının 600’e yükseldiğini, hastaneye kaldırılan yaralıların sayısının 2 bini aştığını, 750 kişininse kayıp olduğunu açıkladı.

Operasyonun ardından İsrail’den misilleme gecikmedi. Gazze’deki bazı hedefler vurulurken, “savaşa hazırlık durumu” ilan edildi. İsrail ordusundan yapılan açıklamada “Hamas saldırıların sonucuna katlanacak” ifadesi de kullanıldı. İsrail Savunma Kuvvetleri, Hamas’ın operasyonuna karşılık ‘Demirden Kılıçlar’ operasyonu başlattı. Ülkede OHAL ilan edilirken okullar da tatil edildi.

İsrail-Filistin

İsrail savaş uçakları, abluka altındaki Gazze Şeridi’nin farklı bölgelerini sabaha kadar bombalarken; İsrail Başbakanı Netanyahu, Gazze Şeridi sakinlerine seslenerek “Gazze sakinleri şimdi orayı terk edin çünkü her yerde tüm askeri gücümüzle harekete geçeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde ise El-Aksa Televizyonu’na yaptığı açıklamada ‘Mescid-i Aksa’yı ve Filistinli esirleri savunmak amacıyla başlatılan “Aksa Tufanı” operasyonunun devam ettiğini söyledi. Ubeyde, onlarca İsraillinin esir alındığını ve “İsrailli esirlerin sayısının Netanyahu’nun düşündüğünden kat kat fazla olduğunu” öne sürdü.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler