SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Ara Tatil Son Dakika Gelişmesi: Ara Tatil Kalkacak Mı? Tekin İşaret Etti

Son Dakika Haberleri - MEB Yusuf Tekin ara tatil hakkında sıcak bir açıklamada bulundu. Ara tatil düzenlemesine işaret eden Tekin'in sözleri ara tatil kalkacak mı? sorusunu akıllara getirdi. İşte ara tatil son dakika gelişmesi...

Yayınlanma:
ABONE OL

Son Dakika Haberleri – Milyonlarca öğrenci ve öğretmeni yakından ilgilendiren ‘ara tatil’ konusunda Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’den yeni bir açıklama yapıldı. Peki, ara tatil kalkacak mı? Ara tatil ne zaman?

Okullarda ara tatile yeni düzenleme geleceği sinyali geldi.

Ara tatil düzenlemesi gelecek yıl yapılabilecek.

İLGİLİ HABER 13 Okulda “Çorba ve Meyve Günü” Etkinliği
Son Dakika Haberleri - MEB Yusuf Tekin ara tatil hakkında sıcak bir açıklamada bulundu. Ara tatil düzenlemesine işaret eden Tekin'in sözleri ara tatil kalkacak mı? sorusunu akıllara getirdi. İşte ara tatil son dakika gelişmesi...

Ara Tatil Kalkacak Mı? Son Dakika

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, ara tatil düzenlemesi açıklamasını bugünkü AK Parti TBMM Grup Toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlarken yaptı.

Ara tatillerin kaldırılmasıyla ilgili bir durumun söz konusu olmadığını belirten Tekin, “Velilerden, öğrencilerden, öğretmenlerden öyle bir talep gelirse bakarız. Bu yılkini gördükten sonra değerlendirme yaparız.” dedi.

“Şu An Gündemimizde Ara Tatil Yok”

Milli Eğitim Bakanlığı’nda her Genel Müdürlüğün bünyesinde bir tane İzleme Değerlendirme Daire Başkanlığı olduğunu söyleyen Tekin, “Yapılan her şey, attığımız her adım o daire başkanlığı tarafından izleniyor. Bu yıl ara tatilden sonra rapor oluşturulur. Bakarız, öğrenciler, veliler, öğretmenler mutlu ise biz de devam edeceğiz. Eleştiri, eğitim süreciyle ilgili bir problem varsa ona göre çözüm alınabilir. Benim kişisel kanaatim Türkiye çapında değil, bölgesel olarak uygulanabilir. Şu an gündemimizde bu ara tatillerle ilgili herhangi bir şey yok.” diye konuştu.

İlk Ara Tatil Ne Zaman?

MEB tatil takvimine göre, ilk ara tatil 13-17 Kasım tarihleri arasında olacak.

Yarıyıl Tatili Ne Zaman?

Okullardaki tüm öğrenciler, 22 Ocak Cuma günü yarıyıl tatiline girecek ve 5 Şubat’ta ikinci dönem başlayacak.

İkinci Ara Tatil Ne Zaman?

Bahar döneminde yapılacak ikinci ara tatil tarihi ise 8 ile 12 Nisan arası olarak belirlendi. Eğitim-öğretim yılı 14 Haziran’da tamamlanacak.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler