SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İlkokuldan Üniversiteye Kadar Tüm Öğrencilere 6840 TL Para Yardımı Yapılıyor! İşte Eğitim Yardımı İçin Başvuru Şartları

İlkokuldan üniversiteye kadar öğrenim gören tüm öğrencilere devletten yardım geliyor. Dar gelirli ailelerin öğrencilerine yapılacak olan yardımlar 6840 TL’yi buluyor. İşte, eğitim yardımı için başvuru şartları…

Yayınlanma:
ABONE OL

2023-2024 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte tüm öğrencilere devlet tarafından eğitim yardımı veriliyor. Sosyal yardım adı altında verilen bu yardımlardan ilkokuldan başlayarak üniversiteye kadar bütün öğrenciler yararlanabiliyor.

“Başarı Teşvik Programı” adı altında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulan bu proje kapsamında öğrenci destek ödemeleri gündeme gelirken Aile Bakanlığı’nca bunun için 1.5 milyarlık bir bütçe ayrıldığı söylendi.

6840 TL Eğitim Yardımı Nasıl Alınır?

Dar gelirli ailelerin ilkokuldan üniversiteye kadar öğrenim görmekte olan öğrencileri için 5500 TL’ye kadar eğitim yardımı verilecek.

İLGİLİ HABER 13 Okulda “Çorba ve Meyve Günü” Etkinliği
İlkokuldan üniversiteye kadar öğrenim gören tüm öğrencilere devletten yardım geliyor. Dar gelirli ailelerin öğrencilerine yapılacak olan yardımlar 6840 TL’yi buluyor. İşte, eğitim yardımı için başvuru şartları…
  • Devlet okullarında okuyan ve sınıflarında dereceye giren ilk ve ortaöğretim öğrencilerine asgari ücretin %60’ı kadar
  • Dört yıllık örgün eğitim yapan yükseköğretim kurumlarını kazanan öğrencilere aylık 100 TL destek ödemesi
  • YÖK’ün belirlediği dünyadaki ilk 500 üniversiteye girme hakkı kazanan öğrencilere başarı desteği
  • Sosyal yardım alan hanelerdeki meslek lisesi mezunu öğrencileri ile lise sonrası meslek edindirme kurslarına giderek iş hayatına atılan gençlere de net asgari ücrete orantılı destek ödemesi yapılacak.

Öğrencilere Eğitim Yardımı

Öğrencilere Eğitim Yardımı Başvuru Şartları Neler?

İlkokuldan başlayarak ortaokul, lise ve üniversiteye kadar eğitim gören öğrencilere yapılacak olan 6840 TL’lik eğitim yardımı için başvurular e-Devlet sistemi üzerinden sağlanacak. Bunların yanında İl Müdürlüğü ya da Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüklerine de şahsen veya dilekçeyle de başvuru yapılabilmektedir.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler