SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Aile Destek Parası Alanlar e-Devlet’ten Teyit Etsin! Ekim Ayında 900 TL Ek Ödeme Yatacak

Cumhurbaşkanı kararıyla uzatılan Aile Destek Programı kapsamında verilen aile destek parası kaç TL?

Yayınlanma:
ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla uzatılan aile destek ödemeleri kapsamında her ay dar gelirliye maddi anlamda yardımcı olunuyor. Dar gelirli ailelerin çocuklarının ve fatura gibi çeşitli ihtiyaçlarının da karşılandığı programda her türlü detay, dar gelirlinin fırsatlarını eşitlemek için dikkate alınıyor.

Her ay dar gelirlinin hesabına aynı tarihlerde yatırılan aile destek parası sayesinde fırsatlar eşitleniyor! İşi olmayan, işi olup yetiremeyen, çocuğu olan ya da olmayan tüm dar gelirlilerin başvuru yapabildiği aile destek ödemeleri, Ekim ayında da hesaplara yatıyor. Üstelik, fatura ve çocuk bileşeni desteğiyle birlikte! İşte Ekim ayı aile destek ödemesi ve detaylar…

aile-destek-parasi.jpg

İLGİLİ HABER Türkiye’nin İhracat Artışında Başı Irak Çekti
Cumhurbaşkanı kararıyla uzatılan Aile Destek Programı kapsamında verilen aile destek parası kaç TL?

Ekim 2023 Aile Destek Ödemesi Tutarı Kaç TL?

Aile destek ödemeleri, dar gelirli aileler için verilen bir tür geri ödemesiz maddi yardımdır. Fırsatların eşitlenmesi ve dar gelirliye destek olmak adına verilen bu ödemeler, hanede kişi başına düşen gelir miktarına göre ayarlanır. İşte kişi başına düşen gelire göre verilen aile destek ödemesi tutarı:

  • Hanede kişi başına düşen gelir 450 TL ve altındaysa 1.250 TL
  • Hanede kişi başına düşen gelir 450 TL üzeri ve 911,15 TL altındaysa 1.100 TL
  • Hanede kişi başına düşen gelir 911,15 TL üzerinde ve 1372,30 TL altındaysa 950 TL
  • Hanede kişi başına düşen gelir 1372,30 TL üzerinde ve 2.835,60 TL altındaysa 850 TL

aile-destek-odemesi.jpg

Ekim Ayı Aile Destek Ödemesi Ne Zaman Yatar?

Her ayın 15’inde yatırılan aile destek ödemelerinin Ekim ayında da yine aynı tarihte yatması bekleniyor. Ancak ödeme duyurularını Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş yaptığından, takvimle ilgili şimdilik net bir şey yok.

Çocuk Bileşeni ve Fatura Desteği!

Ekim ayında hak sahiplerine verilen aile destek ödemelerinin yanı sıra fatura ve çocuk bileşeni desteği de veriliyor. 350-650 TL arasında çocuk bileşeni ve 112-225 TL arasında da elektrik tüketim desteği veriliyor.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler