SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

BOTAŞ Doğal Gaz Fiyatlarına Aralık Ayında Zam Yapmayacak

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), aralık ayında doğal gaz fiyatlarında bir değişikliğe gitmeme kararı alarak hem mesken hem de sanayi abonelerini memnun etti.

Yayınlanma:
ABONE OL

BOTAŞ’ın internet sitesinde yayımlanan tarife tablosuna göre mesken ve sanayi abonelerinin tarifesi ile elektrik üretim amaçlı gazın satış tarifesinde herhangi bir değişiklik yapılmayacak.

BOTAŞ’ın konut tüketicilerine uygulayacağı satış fiyatı, 1000 metreküp doğal gaz için 4 bin 80 lira olarak belirlendi. Sanayi abonelerinin tarifesi ise kademe 1 için 1000 metreküp doğal gazda 8 bin 549 lira, kademe 2 için ise 11 bin 374 lira olarak sabit tutuldu. Elektrik üretim amaçlı tarifede ise 1000 metreküp doğal gazın fiyatı 12 bin lira olarak duyuruldu.

BOTAŞ’ın internet sitesinde yapılan duyuruda, “Household Energy Price Index (HEPI) fiyatları esas alındığında halen konutlarda, Ukrayna’dan sonra Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğal gaz fiyatı ülkemizde uygulanmaktadır” ifadesi kullanıldı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler