SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Çerkezköy OSB’den 17 Firma En Büyük 500’de!

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) faaliyet gösteren 17 firma, "Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu" arasında yer aldı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından yayımlanan “Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu-2022 Araştırması” sonuçlarını değerlendirdi.

Sözdinler, 17 Çerkezköy OSB firmasının bu prestijli listeye girmesinden dolayı gururlu olduklarını belirterek, başarılarına olan inançlarını dile getirdi.

Sonuçların gurur verici olduğunu ifade eden Sözdinler, şunları kaydetti:

İLGİLİ HABER Türkiye’nin İhracat Artışında Başı Irak Çekti
Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) faaliyet gösteren 17 firma, "Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu" arasında yer aldı.

“Türkiye ekonomisini ayakta tutan özel sektörün bir nevi röntgeni sayılan bu araştırmada yer bulan katılımcı firmalarımızı kutlarım. Çerkezköy OSB olarak katılımcılarımızın verimli üretim yapmaları için gerekli yatırımları eksiksiz yapıyoruz. Her koşulda üretimlerini sürdüren, çarkları döndüren katılımcılarımıza müteşekkirim. Biz sanayiciler olarak, her şart altında ekonomiye ve üretime katkı vermeye devam edeceğiz.

Yaşanan darboğazlara rağmen üretim, ihracat ve istihdamı artırmayı sürdüreceğiz. İSO verilerine göre, Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu listesinde 2021 yılında 19, 2020’de 18, 2019’da yine 18 firmamız yer aldı. İSO’nun bu ayrıntılı çalışmasını çok önemsiyoruz, bizim için pusula niteliği taşıyor, yol gösteriyor. Biz sanayicilere yol gösteren diğer önemli bir araştırma da TİM’in Türkiye’nin En Büyük 1000 İhracatçı Firması çalışmasıdır. Bu araştırmanın 2022 yılı sonuçlarına göre Çerkezköy OSB’den 31 katılımcı firmamız listede yer aldı. Bu rakamlar, Çerkezköy OSB’nin tam bir üretim, ihracat ve istihdam üssü olduğunun kanıtıdır.”

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler