SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Çiftçilerin fidan sevinci! Taşı taşı bitmedi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yerelden kalkınma projesi kapsamında çiftçilere 10 bin adet ceviz ve 10 bin adet zeytin fidanı hibe etti. İlçelerde de çiftçilere fidan dağıtımı yapıldı.

Yayınlanma:
ABONE OL

ANTALYA (İGFA) – Ziraî üretim yapmak isteyen fakat girdi maliyetleri karşısında zorlanan üreticilerin yanında olmayı sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi hibe takviyeleriyle yüz güldürmeye devam ediyor. Ziraî Hizmetler Dairesi Başkanlığı Bitkisel Üretim ve Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından talepte bulunan üreticilere 10 bin adet ceviz ve 10 bin adet zeytin fidanı teslim edildi.

İklim Kurallarına Uygun Fiyatlar

Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Bitkisel Üretim ve Eğitim Şube Müdürlüğü’nde misyonlu Ziraat Mühendisi Seyit Emre Bilici Antalya’nın iklim kaidelerine uygun olarak seçilen Gemlik cinsi aşılı zeytin fidanı ile çetnır ve fernor cinsi aşılı ceviz fidanlarının dağıtımını gerçekleştirdiklerini söyledi. Ceviz ve zeytin fidanlarının iklim kaidelerine ve yüksekliklerine nazaran yöre halkına hibesinin gerçekleştirildiğini belirten Bilici, ceviz fidanı için her 9 bitkiye bir tane tozlayıcı olacak biçimde dağıtım yaptıklarını anlattı.

İLGİLİ HABER AA Finans 4. Çeyrek Büyüme Beklenti Anketi Sonuçlandı
Antalya Büyükşehir Belediyesi, yerelden kalkınma projesi kapsamında çiftçilere 10 bin adet ceviz ve 10 bin adet zeytin fidanı hibe etti. İlçelerde de çiftçilere fidan dağıtımı yapıldı.

Yaptığı hibe takviyesi müracaatının olumlu sonuçlanmasının akabinde fidanlarını teslim alan İsmail Melih Aras, “40 tane fidan aldım. Yukarıkaraman Mahallesi’nde tarlam var zeytin ve ceviz fidanlarını oraya dikeceğim. Her vakit yanımızda olan Antalya Büyükşehir Belediye Liderimiz Muhittin Böcek’e teşekkür ederiz” dedi.

Alanya’da Çiftçiye Fidan Desteği

Öte yandan Antalya Büyükşehir Belediyesi Ziraî Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Alanya’nın 9 mahallesindeki çiftçilere 500 ceviz ve 200 zeytin takviyesi verildi. Fidanlar Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Hizmet Ünitesi takımlarınca mahallelerde muhtarlar öncülüğünde çiftçilere teslim edildi. Muhtarlar, “Maliyetlerin yüksek olduğu bu devirde bizlere ilaç ve fidan takviyesi veren Lider Muhittin Böcek’e çok teşekkür ediyoruz. Bu hibelerle biraz olsun nefes alacağız” dedi.

Fidana dağıtımı İbradı ve Gündoğmuş ilçelerinde devam etti. İbradı Üst Mahallesi, Aşağı Mahallesi, Ormana Mahallesi, Baslar, Masat, Cukurviran mahallelerine ceviz fidanı, Eserli, Üzumdere ve Düzlen mahallelerine ise zeytin fidanı teslim edildi. Gündoğmuş ilçe merkezi ve mahallelerindeki çiftçilere ise 400 ceviz ve 100 zeytin fidanının dağıtımı yapıldı. Ziraî Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Finike’ye de ceviz ve zeytin fidanı dayanağı verildi. Ernez, Dağbağ, Çamlıbel, Yazır ve Yeşilköy’ün yanı sıra Arif Mahallesi’nde de fidan dağıtımı yapıldı. Arif Mahalle Muhtarı Zülifkar Tanguta’ya mahalle halkına ulaştırılmak üzere ceviz ve zeytin fidanlarını teslim aldı. Muhtar Tanguta, Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek’e üretime ve üreticiye katkıları için teşekkür etti.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler