SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Dolar/TL Kurunda Rekor Yükseliş Yaşandı! Savaş Sonrası 28 TL’yi Aştı

9 Ekim Pazartesi günü merak konusu haline gelirken kritik bir gelişme yaşandı. Bugün dolar ne kadar, kaç TL?

Yayınlanma:
ABONE OL

Haftanın ilk gününde döviz piyasaları hızlı bir yükselişle başladı. Hamas’ın İsrail’e yaptığı saldırı ve İsrail’in savaş ilanı Orta Doğu’da gerilimi yükseltirken yurt içinde dolar/TL kuru rekor seviyeye ulaştı. Dolar 28,11 TL’yi görerek tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

dolar-1.jpeg

Dolar endeksi yüzde 0,3 artışla 106,5 seviyesinde seyrederken, euro/dolar paritesi yüzde 0,6 değer kaybederek 1,0530’dan işlem görüyor.

İLGİLİ HABER Türkiye’nin İhracat Artışında Başı Irak Çekti
9 Ekim Pazartesi günü merak konusu haline gelirken kritik bir gelişme yaşandı. Bugün dolar ne kadar, kaç TL?

Analistler, küresel piyasalarda, İsrail ile Hamas arasında yaşanın savaşın getirdiği tedirginlikle beraber hareketliliğin arttığını söyleyerek, gözlerin bölgeden gelecek haber akışına çevrildiği belirtildi.

dolar-3.jpg

Diğer yandan, ABD Merkez Bankası’nın enflasyonla mücadele bünyesinde attığı adımlara karşılık iş gücü piyasasının güçlü kalmaya devam etmesinin, bankanın gelecek dönemlerde politikalarına ilişkin belirsizlikleri artırdığını söyleyen analistler, tahvil piyasalarında satış baskısının altıncı haftaya taşındığını dile getirdi.

ABD’nin 10 senelik tahvil faizi, yeni başlayan haftanın ilk iş gününde yüzde 4,80’le son 16 senenin zirvesine yakın işlem görmeye devam ederken, dolar endeksi 106,5 seviyesinde yerini alıyor.

dolar-6.jpg

Analistler, dünya kapsamında makroekonomik veri takviminin sakin seyrettiğini ve Orta Doğu’dan gelecek haberlerin takip edileceğini belirterek, teknik açıdan dolar endeksinde 107 seviyesinin direnç, 105 seviyesininse destek konumunda olduğunu kayıtlara geçirdi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler