SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Dolar Yükselmeye Devam Ediyor! Dolar Ne Kadar Oldu?

Doların TL karşısındaki artışı devam ediyor. Dolar bugüne 27,56 TL'den baş gösterirken, euro da 29,1248 TL'den başladı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Doların TL karşısındaki artışı devam ediyor. Dolar bugüne 27,56 TL’den baş gösterirken, euro da 29,1248 TL’den başladı. Bugün bankacılık verileri yayınlanacak.

dolar-2.jpg

Başkan Hafize Gaye Erkan, TBMM’de sunum yaptı ve komisyonun sorularını cevapladı. Başkan Hafize Gaye Erkan’dan “Fiyat istikrarı temel amacımız doğrultusunda tüm araçlarımızı kararlılıkla kullanıyoruz ve kullanmaya devam edeceğiz” şeklinde açıklama geldi.

İLGİLİ HABER Türkiye’nin İhracat Artışında Başı Irak Çekti
Doların TL karşısındaki artışı devam ediyor. Dolar bugüne 27,56 TL'den baş gösterirken, euro da 29,1248 TL'den başladı.

Son zamanlarda yükselen petrol fiyatlarının enflasyon beklentilerinde yukarı ilave baskı oluşturduğunu belirten Gaye Erkan “Bu unsurlar enflasyonun yıl sonunda enflasyon raporundaki tahmin aralığının üst sınıra yakın seyredeceğine işaret etmektedir.” diye konuştu. Gaye Erkan, akaryakıtın enflasyonda risk oluşturabileceği belirtti.

dolar-3.jpg

Meclisteki yaptığı sunumda kendisine devamlı olarak direk yatırım tekliflerinin geldiğini söyleyen Başkan Hafize Gaye Erkan “İstediğimiz koşullarla kabul etmek istediğimiz için beni sürekli arıyorlar” diye belirtti. Bir milletvekilinin “KKM’den çıkış için bir stratejiniz var mı” sorusuna Başkan Gaye Erkan “Menkul kıymetleştirilmesi zaman alacak ve altyapı isteyen işler. Dolayısıyla amacımız var olan altyapıları anlayıp inceleyip onun üstüne gerekleri de inşa edip TL enstrümanlarını derinleştirmek ve daha da çeşitlendirerek Türk lirasının hacmini artırmaktır. Bunlar oldukça da KKM’den geçiş daha sağlıklı olur” cevabını verdi.

Petrol fiyatlarında yaşanan düşüş Merkez Bankalarının politika faizini daha uzun bir süre yüksek tutacağı beklentilerinin petrol talebini bastıracağı öngörüsüyle petrol fiyatları yüzde 5 değerini kaybetti. Bu yaşanan gelişme enflasyonda fazlasıyla yer kaplayan akaryakıt fiyatları için olumlu durumda.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler