SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

e-Devlet’ten Kontrol Edin Bu Destek Herkese Veriliyor! Bakanlık Bu Ay 875 Lira Destek Parası Yatırcak!

Her ay düzenli olarak verilen çocuk bileşeni ve elektrik tüketim desteği ayın kaçında hesaplara yatırılacak?

Yayınlanma:
ABONE OL

Aile destek ödemeleriyle birlikte yatırılacak olan çocuk bileşeni desteği ve elektrik tüketim desteği için sayılı günler kaldı! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen Aile Destek Programı kapsamındaki çocuk bileşeni desteği ve elektrik tüketim desteği, bu ay da dar gelirlinin hesabına yatırılacak. Böylelikle dar gelirliler Ekim ayında da bakanlığın desteğiyle birlikte rahatlıkla faturasını ödeyip, çocuğunun ihtiyaçlarını karşılayabilecek.

Eylül ayında verilen ödemelerin ardından gözler artık Ekim ayı ödemelerinde. Aile Destek Programı kapsamındaki aile destek ödemesi, elektrik tüketim desteği ver çocuk bileşeni desteği merakla bekleniyor. Bu kapsamda çeşitli açıklamalarda bulunan bakanlık, bu ay da aile destek ödemesine ek olarak çocuk bileşeni ve elektrik tüketim desteği verecek. İşte çocuk bileşeni ve elektrik tüketim desteği tarihi, tutarı!

ek-odeme.jpg

İLGİLİ HABER Türkiye’nin İhracat Artışında Başı Irak Çekti
Her ay düzenli olarak verilen çocuk bileşeni ve elektrik tüketim desteği ayın kaçında hesaplara yatırılacak?

Çocuk Bileşeni Desteği Tarihi ve Tutarı Ekim 2023!

Aile Destek Programı kapsamına alınan çocuk bileşeni desteği, her ay dar gelirli hanelerdeki çocuklar için veriliyor. 350 TL ile 650 TL arasında değişen bu destek, çocukların ihtiyaçları ve okul giderlerinin karşılanması adına veriliyor. Aile destek ödemelerinde olduğu gibi genellikle ayın ortasında ödenmeye başlayan çocuk bileşeni desteği, ay sonuna kadar tamamlanıyor. Bu kapsamda da Ekim ayı çocuk bileşeni desteğinin ayın 15-31’i arasında yapılması bekleniyor.

fatura-destegi.jpg

Elektrik Tüketim Desteği Tarihi ve Tutarı Ekim 2023!

Aile Destek Programı kapsamındaki elektrik tüketim desteği, aynı çocuk bileşeni desteği gibi her ayın 15-31’i arasında kullandırılıyor. Destek tutarı 112-225 TL arasında yer alırken, nakit olarak yatırılmıyor. Faturası ile PTT şubelerine giden vatandaşlar, fatura ödeme işlemi dahilinde bu destekten faydalanabiliyor.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler