SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Emeklilerin Yüzü Zamlı Maaşlarla Gülmeye Başlıyor! 5 Bin TL Emekli İkramiyesi İlaç Gibi Geliyor

Kabine Toplantısı ile beraber emekli maaş zammı ve 29 Ekim’e özel 5000 TL Cumhuriyet İkramiyesi ön planda yer aldı. Emekliye zam düzenlemesinden tüm emeklilerin yararlanması beklenmektedir.

Yayınlanma:
ABONE OL

Emekli maaş zammı ve 29 Ekim’e özel 5000 TL Cumhuriyet İkramiyesi için artık nefesler tutuldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kabine Toplantısı sonunda açıklaması beklenen emekliye zam düzenlemesi ve Cumhuriyet Bayramı İkramiyesi gündemde ilk sırada yer almakta.

Ekim ayının ilk Kabine Toplantısı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı beraber yürüttüğü çalışmalar hakkında sunum gerçekleştirecek. Emekliler için 3 ana başlık altında gerçekleşecek sunumda bütçe rakamlarının değerlendirilmesi ön planda tutulacak.

Bunlar;

İLGİLİ HABER İlk Çeyrekteki Hafif Ticari Araç ve Kamyon İhracatında Ana Pazar Birleşik Krallık Oldu
Kabine Toplantısı ile beraber emekli maaş zammı ve 29 Ekim’e özel 5000 TL Cumhuriyet İkramiyesi ön planda yer aldı. Emekliye zam düzenlemesinden tüm emeklilerin yararlanması beklenmektedir.
  • Emekliye ek zam (En düşük emekli maaşı düzenlemesi)
  • 3. ikramiye (100. yıla özel Cumhuriyet ikramiyesi)
  • Seyyanen zam

Toplantı sonrasında en önemli gündem maddelerinden biride 15,5 milyon SSK, Bağ-Kur ve 2,7 milyon memur emeklisini ilgilendiren düzenleme olacak. En düşük emekli maaşı 2023 yılında 3.500 TL’den yüzde 114’ü aşan artışla 7.500 TL’ye kadar yükselmişti. Yeni düzenlemeyle beraber bu rakamın 10 bin TL’yi bulması beklenmektedir.

Taban aylıkların artırılmasının yanında bir diğer formül seyyanen zamla beraber bütün emeklilerin maaşlarına yine 2.000-3.000 TL civarında bir artış yapılması masada bulunmaktadır.

Ekim ayında Cumhuriyetin 100. yılına özel bir defaya mahsus olmak üzere de tüm emeklilere 5 bin TL ikramiye verilmesi hedeflenmektedir.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler