SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Emekliye İkramiye Sonuçlandı! Emekliye 5 Bin TL Kimlere Verilecek?

Emekliye 5 bin TL ikramiye konusu dün itibariyle son buldu. Emekli bayram ikramiyesi bu kez her emekliye verilmeyecek. Peki, emekliye 5 bin TL ikramiye kimlere verilecek? Emekliye ikramiye ne zaman verilecek?

Yayınlanma:
ABONE OL

Emekli zam beklerken umduğunu bulamadı. Yüksek enflasyon karşısında zor günler yaşayan emekli dün açıklanan bayram ikramiyesi sonrası yine umduğunu bulamadı. Emekliye zam beklerken cumhuriyet bayramı emekli ikramiyesi geldi. Peki, emekliye 5 bin TL ikramiye kimlere verilecek? Emekliye ikramiye ne zaman verilecek? Her emekli 5 bin TL alacak mı?

KASIMDA EMEKLİYE 5000 BİN TL YATACAK

Dünkü Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emekliye cumhuriyet bayramı emekli ikramiyesi açıklaması geldi. Kabineden emekli maaşı zammı yerine emekli ikramiyesi kararı çıktı. Erdoğan açıklamasında, emekliye bir kez olacak şekilde 5 bin TL verileceğini açıkladı. Fakat emekliye üçüncü ikramiye kararı olan 5 bin TL’den tüm emekliler yararlanamayacak.

emekli-kadin.jpg

İLGİLİ HABER Türkiye’nin İhracat Artışında Başı Irak Çekti
Emekliye 5 bin TL ikramiye konusu dün itibariyle son buldu. Emekli bayram ikramiyesi bu kez her emekliye verilmeyecek. Peki, emekliye 5 bin TL ikramiye kimlere verilecek? Emekliye ikramiye ne zaman verilecek?

ERDOĞAN EMEKLİYE 5 BİN TL AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan emekliye 5 bin TL ikramiye açıklamasında şunları söylemişti:

“Emekli olup, fiilen çalışmaya devam eden emeklilerimizi bu düzenlemenin dışında bırakıyoruz. Bu ödemeler Kasım ayının ilk yarısı itibariyle emeklilerimizin hesabına yatırılmış olacaktır. Yılbaşında emeklilerimizin durumunu tekrar gözden geçirip her türlü fedakarlığı sergileyeceğiz. Bu kararın hayırlı olmasını diliyorum.”

EMEKLİYE 5 BİN TL İKRAMİYE KİMLERE VERİLECEK?

Erdoğan emekliye 5 bin TL verilecek açıklamasının içeriğinde ‘5 bin TL kimlere verilecek’ sorusu da yanıt buldu. Cumhuriyet Bayramı emekli ikramiyesi sadece hali hazırda emekli olup çalışmayana verilecek yani emekliye 5 bin TL çalışan emekliye verilmeyecek.

EMEKLİYE BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN VERİLECEK?

Açıklanan emekliye 5 bin TL miktarı kasım ayının ilk yarısında emeklilerin söz konusu hesaplarına tek seferde yatırılacak.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler