SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Fındığını Elinde Tutan Rekor Fiyata Satacak! Yılbaşında 5 Doları Bulacak

Son günlerde fiyatı 90 TL’ye kadar düşen fındık fiyatları konusunda yeni rakamlar ortaya atıldı. Zonguldaklı bir tüccar fındık fiyatlarının önümüzdeki zamanlarda 125 lirayı bulabileceğinden söz etti.

Yayınlanma:
ABONE OL

Fındık sezonunun açılması ve sonrasında 70 TL olan fındık fiyatının 90 TL’ye çıkarılması ve sonrasında da bu rakamların 120 lirayı bulması hem üreticileri hem de tüccarları sevindirmişti. Ancak son günlerde gelen haberler her iki tarafı da üzünce fındık stoğunda yaşanan sorunlar gün yüzüne çıktı.

Şu anda 96 TL’den satılan fındığın önümüzdeki süreç içerisinde 125 liraya kadar çıkabileceğinden söz eden fındık tüccarı Tekin Denizhan, elinde fındığını tutanın altın yılını yaşayacağını fındığa ciddi bir talebin olduğunu ve talebin arttığı zamanlarda da bu rakamın yılbaşında kg başına 5 doların üzerine çıkabileceğinden söz etti.

Yeni sezonda 84 TL’den işlem gören Giresun kalite fındık son müdahalelerle birlikte bir anda 120 TL bandının üzerine çıkmış ve herkesi sevindirmişti. Daha sonrasında ise yabancı alıcıların alımı geciktirmesi ve müdahalesi akabinde fiyatlarda yaşanan düşüşle birlikte bu rakam 98 – 105 TL bandında işlem görmeye başlamıştı.

İLGİLİ HABER Rönesans Gayrimenkul Yatırım AŞ Halka Açılıyor
Son günlerde fiyatı 90 TL’ye kadar düşen fındık fiyatları konusunda yeni rakamlar ortaya atıldı. Zonguldaklı bir tüccar fındık fiyatlarının önümüzdeki zamanlarda 125 lirayı bulabileceğinden söz etti.

Serbest Piyasada Fındık Fiyatı (Giresun)

Giresun kalite fındık: 98 – 105 TL/Kg
Çakıldak fındık: 95 – 97 TL/Kg
Levant kalite fındık: 94 – 95 TL/Kg

Fiskobirlik Fındık Fiyatı (Giresun)

Yağlı Fındık: 98.00 – 109.00 TL
Kara ve Sivri Fındık: 89.00 – 99.50 TL

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler