SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Fırıncılar Federasyonu’ndan Ekmek Zammına İlişkin Açıklama

Yayınlanma:
ABONE OL

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Son günlerde sosyal medyada ve çeşitli haber kaynaklarında yer alan ekmek fiyatıyla ilgili olarak “10 TL olması söz konusu değildir” dedi.

Yaptığı açıklamada ekmek fiyatlarında kaçınılmaz bir durum olduğunu söyleyen Balcı, şunları söyledi:

Ekmek fiyatının 10 lira olması söylemi gerçeği yansıtmamaktadır. Un desteğinin kesilmesi, asgari ücret zammı ve işletme giderlerindeki artış, ekmek fiyatlarının artması için kaçınılmaz bir durum oluşturmuştur.

Her ildeki fırıncı odaları başkanları, kendi illerindeki maliyetleri göz önünde bulundurarak uygun bir fiyat belirlemek için başvuruda bulunacaklar.

Kilo Başına 35.5 TL’yi Aşmayacak

Öte yandan Balcı, ekmek fiyatlarında sabit bir fiyat belirlemek adına çalışmalara devam ettiklerini söyledi. Yaptıkları çalışmalar kapsamında ise şunu söyledi:

Türkiye genelinde ekmek fiyatlarının kilogram başına 35,5 liranın üzerinde olmaması için çalışmalarımız devam etmektedir.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler