SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Mega Metal’in Halka Arzında Büyük İlgi: 3.98 Milyon Talep

Mega Metal'in halka arzında bireysel ve kurumsal yatırımcılardan gelen talep sayısı, 3 milyon 987 bin 76 oldu.

Yayınlanma:
ABONE OL

Şirketten yapılan açıklamaya göre, yüksek katma değerli ince bakır tel sektöründe Türkiye ve Avrupa’nın önemli şirketlerinden olan Mega Metal’in halka arzı başarıyla tamamlandı. A1 Capital Yatırım Menkul Değerler AŞ konsorsiyum liderliğinde gerçekleşen Mega Metal’in halka arzında toplam büyüklük 1 milyar 775 milyon 825 bin TL olarak gerçekleşti.

Sabit fiyatla talep toplama yöntemi ile gerçekleştirilen halka arza, bireysel ve kurumsal yatırımcılar yoğun ilgi gösterdi. Bireysel ve kurumsal yatırımcılardan gelen talep sayısı, 3 milyon 987 bin 76 oldu.

Yüzde 75’i bireysel yatırımcı, yüzde 24’ü yurt içi kurumsal yatırımcı ve yüzde 1’i şirket çalışanlarına ayrılan payların tamamı satıldı. Halka arz edilen şirket hisseleri, Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da 28,30 TL fiyat ve “MEGMT” kodu ile işlem görmeye başlayacak.

İLGİLİ HABER Rönesans Gayrimenkul Yatırım AŞ Halka Açılıyor
Mega Metal'in halka arzında bireysel ve kurumsal yatırımcılardan gelen talep sayısı, 3 milyon 987 bin 76 oldu.

“BU BAŞARI HALKIMIZIN MEGA METAL’İN GELECEĞİNE DUYDUĞU GÜVENİ GÖSTERİYOR”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Mega Metal Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Ali Turgut, halka arz sürecinin başarılı geçmesinden ve yatırımcıların yoğun ilgisinden dolayı büyük gurur ve memnuniyet duyduklarını bildirdi.

Turgut, “Bu başarı, halkımızın Mega Metal’in geleceğine ve performansına duyduğu güveni gösteriyor. Halka arzda yatırımcılardan gelen yüksek talebin verdiği güç ve motivasyonla Mega Metal olarak kârlı ve güçlü büyümemizi sürdüreceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler