SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İzmir’de Suya Zam

Yayınlanma:
ABONE OL

İZSU Genel Müdürlüğü Olağan Genel Kurulu’nda alınan karar ile geçen yıl başlatılan şebeke suyu tarifesinin aylık olarak Üretici Fiyat Endeksi’ne göre belirlenmesi uygulamasına son verildi ve artık yılda iki kez zam yapılması kararlaştırıldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi, ağustos ayından itibaren suyun metreküp fiyatına %43,47 oranında zam yapma kararı aldı.

Ağustostan İtibaren Geçerli

İZSU Genel Müdürlüğü Olağan Genel Kurulu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in başkanlığında Kültürpark Fuar Alanı’nda gerçekleştirildi. Toplantıda yapılan oylama sonucunda, ağustos ayından itibaren suya %43,47 oranında zam yapılması önerisi oy çokluyla kabul edildi.

Yılda İki Kere Zam Yapılacak

İzmir’de geçtiğimiz yıl 1 Nisan’da başlatılan, şebeke suyu tarifesinin Üretici Fiyat Endeksi’ne (ÜFE) göre aylık olarak belirlenmesi uygulamasına, Sayıştay tarafından maliyet artışlarının aylara bölünerek tarifelere yansıtılmasının uygun olmadığı gerekçesiyle son verilmişti.

Sayıştay’ın talebi üzerine alınan genel kurul kararıyla birlikte, su tarifelerinde yılda iki kez zam yapılabileceği belirtilmişti.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler