SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Kime Kaç TL Tarımsal Destek Ödemesi Yatırıldığı Belli Oldu! Kalem Kalem Tarımsal Destek Ödemesi Tutarı

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı tarafından yapılan yeni bir açıklamada, 636 milyon liradan fazla tarımsal destek ödemesinin yatırıldığı öğrenildi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Eylül ayının tarımsal destek ödemeleri tamamlanırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamarından sonra gözler Ekim ayına çevrildi. Ekim ayının ilk haftasını geride bırakırken, merakla beklenen ödemeler de başladı. Eylül ayının ilk Kabine Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, mazot ve gübre desteklerinin Ekim ayına çekildiğini duyurmuştu. Böylelikle 2024 yılında verilecek destekler daha erken dağıtılmaya başladı.

Mazot ve gübre destekleri 3 Ekim itibarıyla hesaplara yatırılmaya başlarken, hububat üreticileri ödemelerini aldı. Ödemelerin tamamlanmasının ardından gözler tarımsal destek ödemelerine çevrildi. Ekim ayının ilk tarımsal destek ödemeleri de tamamlanırken, hangi kalemde ne kadar ödeme yapıldığı belli oldu. Peki Ekim ayının ilk tarımsal destek ödemesi ne kadar oldu? Hesaplara kaç TL ödeme yatırıldı?

tarimsal-destek.jpg

İLGİLİ HABER Türkiye’nin İhracat Artışında Başı Irak Çekti
Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı tarafından yapılan yeni bir açıklamada, 636 milyon liradan fazla tarımsal destek ödemesinin yatırıldığı öğrenildi.

Mazot ve Gübre Desteği Başladı!

Tarım ve Orman Bakanlığı koordinesinde verilen mazot ve gübre destekleri yatırılmaya başladı. 3 Ekim 2023 tarihinde ilk kez verilen mazot ve gübre destekleri, hububat üreticilerinin Ziraat Bankası hesaplarına yattı. Böylelikle Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) üye olan ve programa başvurmuş olan hububat üreticileri, Ekim ayı mazot ve gübre desteklerini almış oldu.

tarimsal-destek-odemesi.jpg

Ekim Ayı İlk Tarımsal Destek Ödemesi Yattı!

Mazot ve gübre desteklerinde artık diğer ürünlerin üreticileri için ödemelerin yatması beklenirken, Ekim ayının ilk tarımsal destek ödemeleri yatırıldı. Ekim ayı ilk tarımsal destek ödemeleri, Bakan İbrahim Yumaklı’nın açıklaması kapsamında yatırıldı. Toplamda 636 milyon 199 bin liralık ödeme yapılırken, ödemelerin kalemleri şöyle oldu:

  • Buzağı desteği: 582 milyon 142 bin 838 TL
  • Uzman Eller Projesi: 33 milyon 525 bin 249 TL
  • Kırsal kalkınma yatırımları: 16 milyon 154 bin 579 TL
  • Sertifikalı tohum üretimi desteği: 2 milyon 491 bin 64 TL
  • Hayvan gen kaynakları desteği: 1 milyon 885 bin 600 TL

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler