SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

O Tarihten Sonra İşe Girenler Dikkat! Emeklilik Hayalleriniz Suya Düşebilir

SGK Uzmanı Ali Tezel, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında emeklileri adeta ayağa kaldırdı. Yakın bir zamanda hükümetin yeni planları arasında emeklilik yaşının 70’e çıkartmak olduğunu iddia etti.

Yayınlanma:
ABONE OL

2008 senesinde gelen Aylık Bağlama Oranı (ABO) sistemi üzerinde büyük bir oynama yaparak milyonlarca emeklinin düşük maaş almasına sebep olan hükümet yeni bir girişimde daha bulunmaya hazırlanıyor. SGK Uzmanı Ali Tezel bu konuda yaptığı açıklamasında yeni emeklilik yaşının 70 olacağını iddia etmesi tepkilere sebebiyet verdi.

Tezel, 5 yıllık plan doğrultusunda 1999 ve 2008’den sonra işe girenler için emekliliğin kademeleri olarak 65 ya da 70 yaşa kadar çıkarılacağını aylık bağlama oranları da %25’e kadar düşürüleceğini söyledi.

Önümüzdeki yıllar içerisinde emeklilik yaşının kademeli olarak önce 65’e daha sonrasında da 70’e çıkarılması için çalışmaların devam ettiğini iddia eden Tezel, bütün emeklilerinde maaşlarının değişebileceğinden söz etti. Bu sistemin kabul edilmesi durumunda ise emekliler, belirlenecek en düşük emekli maaşını almak zorunda kalacaklar.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler