SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Resmi Gazete’de Yayımlandı, Dara Düşen PTT Şubelerine Uğrasın! Kasım Ayı Faturalarını Bakanlık Ödüyor

Aile Destek Programı kapsamında vatandaşların elektrik faturaları bakanlık tarafından ödeniyor.

Yayınlanma:
ABONE OL

Temmuz ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karar kapsamında Aile Destek Programı uzatıldı. Normalde Temmuz ayında bitmesi planlanan destek programı uzatılırken, 2 ek destek daha programa dahil edildi. Böylelikle yıl sonuna kadar programın hak sahiplerine maddi destek sağlanacağı kesinleşti.

Dar gelirli hanelere verilen Aile Destek Programı tam gaz devam ederken, elektrik tüketim desteği de programa dahil edilmişti. Bu kapsamda her ay hak sahibi vatandaşın elektrik faturaları da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenmeye başlamıştı. Peki, devam eden elektrik tüketim desteği ödemeleri ne kadar? Elektrik tüketim desteğine başvuru nasıl yapılır, kimler ödeme alabilir?

elektrik-tuketim-destegi.jpg

İLGİLİ HABER Altının Kilogram Fiyatı 2 Milyon 122 Bin Liraya Yükseldi
Aile Destek Programı kapsamında vatandaşların elektrik faturaları bakanlık tarafından ödeniyor.

Kasım Ayı Elektrik Tüketim Desteği Tarihi!

Geçtiğimiz aylarda olduğu üzere Kasım ayında da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli hanelere elektrik tüketim desteği yapacak. Her ay aile destek ödemeleriyle birlikte başlatılan ödemeler kapsamında vatandaşlar, ortalama olarak ayın ortası itibarıyla bu destekten faydalanabiliyor. Bu yüzden de Kasım ayı elektrik tüketim desteğinin, yine Kasım ortasında başlaması bekleniyor.

Elektrik Tüketim Desteği Kaç TL?

Vatandaşların sadece PTT şubelerine giderek kullanabileceği elektrik tüketim desteği, hanedeki elektrik tüketimine göre değişiklik göstermektedir. İşte elektrik tüketim desteği tutarları:

  • 1-2 kişilik hanelere aylık (75 kilovatsaat) 130,09 TL,
  • 3 kişilik hanelere aylık (100 kilovatsaat) 173,46 TL,
  • 4 kişilik hanelere aylık (125 kilovatsaat) 216,82 TL,
  • 5 ve daha fazla kişilik hanelere aylık (150 kilovatsaat) 260,19 TL

fatura-destegi.jpg

Elektrik Tüketim Desteği Kimlere Verilir?

Elektrik tüketim desteği almanın şartı, dar gelirli olmaktır. Dar gelirli olup, Aile Destek Programı’na dahil olan vatandaşlar, başvuru yapmaksızın elektrik tüketim desteğinden faydalanabilirler. Aile Destek Programı’nın hak sahiplerinin yanı sıra; dar gelirli yetim, öksüz, muhtaç, kimsesiz, muhtaç asker ailelerine, çoklu doğum yardımı alanlar, engelli aylığı alanlar, 65 yaş aylığı alanlar, engelli yakını aylığı alanlar, silikozis aylığı alanlar ve hak sahipliği devam edenler elektrik tüketim desteğinden faydalanabilirler.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler