SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Uşak Seramik Yatırımları Durdurma Kararı Aldı!

Uşak Seramik Sanayi A.Ş yatırım planlarının durdurulacağını ve kısmi küçültülmeye gidileceğini açıkladı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Kamuyu Aydınlatma Platformuna yaptıkları açıklamada, Uşak Seramik’in son 7 yılda 55 milyon dolar yatırım gerçekleştirdiğini gelişen teknolojiye ayak uydurduğunu, hem değişen müşteri taleplerini karşıladıklarını ve bunun pazar payını yükselttiğini, hem de maliyetleri en uygun hale getirdiği dikkate alınarak yatırımlardan başarılı sonuçlar alındığının tespit edildiği hatırlatıldı.

seramik-2.jpg

Dünyada uzun seneler finansmana erişim kolaylığı ve maliyet düşüklüğü ortadayken son 1 yıldır sürecin tersine döndüğü yönünde yapılan açıklamada, ”ABD Merkez Bankası 11 toplantıda faiz artırım kararı alarak doların faizini yüzde 0.25’den yüzde 5.50’ye yükseltirken, İngiltere Merkez Bankası 14 kez art arda faizi artırarak yüzde 0.10’dan yüzde 5.25’e, Avrupa Merkez Bankası ise 10 kez üst üste artırarak faizi eksi bölgeden yüzde 4.00’e yükseltti. Türkiye Merkez Bankası da bu yıl 23 Haziran’a kadar yüzde 8.5’da olan gösterge faizini 4 toplantıda yüzde 30’a yükseltti. Üstelik bu artırım sürecinin biraz daha devam edeceği beklenmektedir. Bu şartlar altında gerek döviz bazlı gerekse TLREF ile alınacak değişken faizli kredilerin şirketlere olan maliyetinin artacağı kesindir.” denildi.

İLGİLİ HABER Türkiye’nin İhracat Artışında Başı Irak Çekti
Uşak Seramik Sanayi A.Ş yatırım planlarının durdurulacağını ve kısmi küçültülmeye gidileceğini açıkladı.

Yapılan açıklamada, bu sebeplerden dolayı şirketin yönetim kurulu tarafınca şu kararların alındığı belirtildi:

”Artan faizler ve finansman maliyetleri nedeniyle kısa vadeli acil yatırımlar hariç tüm orta ve uzun vadeli yatırım planlarının durdurulmasına, şirketin organizasyonel olarak kısmi küçülmesine, bu konuda insan kaynakları departmanının yetkilendirilmesine, faaliyetlerimizin aksamadan sürdürülmesine ancak giderlerin de verimlilik artışı sağlayabilmek için çeşitli önlemlerin araştırılmasına ve uygulamaya geçirilmesine oy birliğiyle karar verilmiştir.” şeklinde açıklama yapıldı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler