SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Gelibolu Tarihi Alan Başkanına 2024 Yılı “Yeni Zelanda Liyakat Nişanı Onursal Üyeliği”

Kültür ve Turizm Bakanlığı Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, "2024 yılı Yeni Zelanda Liyakat Nişanı Onursal Üyeliği" ile ödüllendirildi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Tarihi Alan Başkanlığından yapılan açıklamada, Yeni Zelanda Başbakanlığı ve Kabine Bakanlığının, Türkiye ile Yeni Zelanda arasındaki ilişkilere katkılarından dolayı Tarihi Alan Başkanı Kaşdemir’i ödüllendirildiği duyuruldu.

Açıklamada, Kaşdemir’in Yeni Zelanda ve İngiliz Milletler Topluluğu Savaş Mezarlarının bulunduğu Gelibolu Tarihi Alanı’nın korunmasında ve Yeni Zelanda için ulusal öneme sahip Gelibolu Tarihi Alanı’nda her yıl düzenlenen Anzak Günü anma törenlerinin güvenli şekilde gerçekleşmesine sağladığı katkılardan dolayı Türk Hükümetinin sorumlu üst düzey yetkilisi olarak, Yeni Zelanda Liyakat Nişanı Onursal Üyeliğine layık görüldüğü ifade edildi.

Kaşdemir’in listede yer alan tek Türk olduğunun bildirilen açıklamada, Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir’e liyakat nişanının 2024 yılı içinde Yeni Zelanda Genel Valisi tarafından takdim edileceği aktarıldı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler