SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan Sezai Temelli Hakkında Soruşturma

Suriye'nin kuzeyinde terör örgütüne ait hedeflere yönelik operasyonlar devam ederken TSK'nın sivilleri öldürdüğü yalanını ortaya atan Yeşil Sol Parti Muş Milletvekili Sezai Temelli hakkında soruşturma başlatıldı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Yeşil Sol Parti Muş Milletvekili Sezai Temelli hakkında, Türk Silahlı Kuvvetlerinin terör örgütlerine yönelik gerçekleştirdiği operasyonlara ilişkin olarak 5 Ekim tarihinde bir TV kanalında yaptığı açıklamalar doğrultusunda soruşturma başlatıldı.

Sezai Temelli katıldığı bir televizyon programında Türkiye’nin Suriye’deki PKK/YPG’ye ait tüm tesislere düzenlediği operasyonlar ile hava harekâtları hakkında, “Savaştan beslenen bir zihniyet her türlü saldırıyı ısrarlı bir şekilde sürdürüyor. Olan Kürt halkına, Kürt çocuklarına oluyor çünkü hedef Irak ve Suriye Kürdistan’ıdır” diye konuşmuştu.

Soruşturma Başlatıldı

Temelli hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Başsavcılığın açıklamasında, “28. Dönem Milletvekili Sezai Temelli’nin; Türk Silahlı Kuvvetlerinin terör örgütlerine yönelik olarak gerçekleştirdiği operasyonlara ilişkin 05.10.2023 tarihinde basına yaptığı açıklamaların 5237 Sayılı TCK’nun 301. maddesi kapsamında suç unsuru içerdiği değerlendirildiğinden, adı geçen milletvekili hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca re’sen soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadeleri yer aldı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler