SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Bursa’da Karısını Öldüren Sanığa Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası

Bursa'da, tartıştığı karısını bıçakla öldürdüğü ve sağlık ekibinin müdahalesine engel olmak için evinde yangın çıkardığı iddia edilen sanık ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Bursa 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın sonucunda, tartıştığı karısını bıçakla öldürdüğü ve sağlık ekibinin müdahalesine engel olmak için evinde yangın çıkardığı iddia edilen yabancı uyruklu sanık Muhammed R. (34), ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Duruşmaya, sanık Muhammed R.’nin avukatları ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı vekili de katıldı.

Sanık, tercüman eşliğinde yaptığı savunmasında eşini öldürmediğini ileri sürdü.

İLGİLİ HABER Sabiha Gökçen Havalimanı’nı Bayram Tatilinde 1 Milyondan Fazla Yolcu Kullandı
Bursa'da, tartıştığı karısını bıçakla öldürdüğü ve sağlık ekibinin müdahalesine engel olmak için evinde yangın çıkardığı iddia edilen sanık ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Mahkeme başkanının, eşi Hibetullah El Muhammed El Nasır’ın vücudunda 34 bıçak darbesi bulunduğunu sorması üzerine Muhammed R, “Ben üzerinde kan olan bıçağı tutmadım. Eşimle hiçbir sıkıntımız yoktu.” dedi.

Cumhuriyet savcısı mütalaasında, sanığın “canavarca hisle veya eziyet çektirerek eşe karşı kasten öldürme” suçundan cezalandırılmasını istedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı ise sanığın pişmanlık duymadığını belirterek, mütalaa doğrultusunda indirim uygulanmaksızın cezalandırılmasını talep etti.

Mütalaaya karşı son sözleri sorulan sanık, “Verilecek tüm cezaları kabul ediyorum.” diye konuştu.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığı “eşe karşı kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı.

Olayın Geçmişi

Hibetullah El Muhammed El Nasır (33), Yıldırım ilçesinde 2021 yılının aralık ayında Selimzade Mahallesi Kantar Sokağı’ndaki evinde öldürülmüştü.

Karısını çocuklarının önünde bıçakla öldürdüğü, müdahale etmek isteyen sağlık ekibini elindeki bıçakla engellediği ve evini ateşe verdiği öne sürülen Muhammed R, çocuklarından birini kucağına alıp elinde bıçakla sokağa çıkmıştı.

Polis ekiplerince ikna edilerek gözaltına alınan Muhammed R. tutuklanmış, ailenin 4 ila 14 yaşlarındaki 6 çocuğu devlet korumasına alınmıştı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler