SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Gazze’de İnsanlık Dramı Bitmedi! Ameliyatlar Anestezisiz Yapılıyor

İsrail'in durmadan saldırılarını devam ettirdiği Gazze'de insanlık dramı sürüyor. Su, elektrik, gıda ve ilacın girmediği bölgede hastaneler çalışamaz hale geldi.

Yayınlanma:
ABONE OL

İsrail’in Gazze’ye yönelik uzun zamandır sürdürdüğü bombardıman, bölgede büyük bir insani krize neden oluyor. Gazze’nin sağlık sistemi, bitmeyen saldırının etkisiyle çökmüş durumda.

Bombardıman sebebiyle ameliyatlar artık anestezi olmadan gerçekleştirilmek zorunda kalınıyor. Doktorlar, hastaları ameliyat ederken yetersiz malzemelerle mücadelesini veriyor. Kuzey Londra’dan Gazze’ye gidip Şifa Hastanesi’nde çalışan Dr. Ghassan Abu Sittah, diğer seçeneklerin bitmesi sebebiyle bazı bakteri tedavilerinde sirke kullanmaya başladıklarını duyurdu.

gazze.webp

İLGİLİ HABER Biga’da 1 Kilo 283 Gram Uyuşturucu Ele Geçirildi
İsrail'in durmadan saldırılarını devam ettirdiği Gazze'de insanlık dramı sürüyor. Su, elektrik, gıda ve ilacın girmediği bölgede hastaneler çalışamaz hale geldi.

Sittah, ameliyathanelerin fazla yoğun olduğunu ve hastaların geç ameliyata alındığını, bu sebeple yaralarının bakteriyel enfeksiyonlara yakalandığını söyledi. Enfeksiyon tedavileri için gerekli tıbbi malzemelerin yetersiz olduğuna vurgu yapan Sittah, “Bunun için birçok tedavi seçeneği bulunuyor. Ancak diğer tedavi yöntemlerinin tükendi. Bu nedenle dışarı çıkıp birkaç şişe sirke aldım, böylece hastaları tedavi edebiliriz” diye söyledi.

Gazze’deki sağlık sistemi, süren çatışmalar sebebiyle büyük bir baskı altında ve acil tıbbi yardıma ihtiyaç duyuluyor.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler