SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Hakan Fidan’dan ABD’ye Terör Uyarısı: YPG ile Çalışmaktan Vazgeçin

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile telefonda bir görüşme gerçekleştiren Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD'nin Suriye'nin kuzeyindeki terör örgütü YPG ile beraber çalışmasından vazgeçmesi gerektiğinden söz etti.

Yayınlanma:
ABONE OL

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bugün bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Fidan, bir müttefik olarak ABD’nin Suriye’nin kuzeyindeki terör örgütü YPG’yle birlikte çalışmaktan vazgeçmesi gerektiğinin altını çizdi.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bugün (6 Ekim) bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiştir. Görüşmede Bakan Fidan, bir müttefik olarak ABD’nin Suriye’nin kuzeyindeki terör örgütü YPG’yle beraber çalışmaktan vazgeçmesi gerektiğini kuvvetli ifadelerle muhatabı Blinken’ın dikkatine getirmiş, Türkiye’nin Irak ve Suriye’deki terörle mücadele operasyonlarının kararlı bir şekilde devam edeceğini kaydetmiştir.”

Hakan Fidan Antony Blinken

İLGİLİ HABER İsrail’in Gazze’ye Yönelik Saldırıları Protesto Edildi
ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile telefonda bir görüşme gerçekleştiren Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD'nin Suriye'nin kuzeyindeki terör örgütü YPG ile beraber çalışmasından vazgeçmesi gerektiğinden söz etti.

“Görüşmede, Türkiye’nin bölgede devam etmekte olan operasyonları çerçevesinde, Irak ve Suriye’de bulunan Amerikan güçleriyle aramızdaki çatışmasızlık mekanizması da gündeme gelmiş, bir Sihamızın düşürülmesi bağlamında söz konusu mekanizmanın terörle mücadelemize engel teşkil etmeyecek şekilde etkin çalıştırılması konusunda mutabakata varılmıştır.

Görüşmede ayrıca, NATO genişlemesi konusu da ele alınmıştır.” ifadelerine yer verildi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler