SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İsdemir 53 Yılın Ardında Hala Sanayide Liderliğini Sürdürüyor

Sanayi ve kalkınmanın ana unsurlarından demir-çelik sektörünün önde gelen temsilcilerinden İsdemir, Cumhuriyet’in 100. yılı olan 2023’te 53’üncü yaşını kutluyor.

Yayınlanma:
ABONE OL

İskenderun Demir ve Çelik AŞ (İsdemir), OYAK Maden Metalürji şirketlerinin öncü tesisi olarak, Türkiye’nin yassı ve uzun çelik üretebilen tek entegre tesisinin 53. kuruluş yıl dönümünü kutluyor.

1970 yılında temeli atılan İsdemir, son teknoloji üretim bantlarında ürettiği çeşitli ürünlerle boru imalatından gemi yapımına, inşaattan imalata kadar birçok sektöre temel girdi sağlamaya devam ediyor.

Kurulduğu günden beri yatırımlarını aralıksız sürdüren ve Türkiye ile birlikte büyüyen İsdemir, “çevreye duyarlı üretim” ilkesi doğrultusunda karbon ayak izini azaltacak çalışmalara da imza atıyor.

İLGİLİ HABER Sabiha Gökçen Havalimanı’nı Bayram Tatilinde 1 Milyondan Fazla Yolcu Kullandı
Sanayi ve kalkınmanın ana unsurlarından demir-çelik sektörünün önde gelen temsilcilerinden İsdemir, Cumhuriyet’in 100. yılı olan 2023’te 53’üncü yaşını kutluyor.

İsdemir, yaklaşık 5,8 milyon ton/yıl sıvı çelik, 3,5 milyon ton/yıl yassı ürün, 0,6 milyon ton/yıl kangal ve 2,5 milyon ton/yıl kütük nihai ürün üretim kapasitesine sahip. Kütük, kangal, sıcak rulo ve slab üretimi gerçekleştirilen İsdemir’de, söz konusu ürünlerin yanı sıra kok kömürü, oksijen, azot, argon, amonyum sülfat, granüle cüruf, katran ve benzol gibi yan ürünler de elde ediliyor.

İsdemir, “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması-2022″de altıncı sırada yer aldı.

Yarattığı ekosistem ile İskenderun’un yanı sıra ülke sanayisinin gelişmesine katkılar sağlayan İsdemir, dünyanın dört bir yanına gerçekleştirdiği ihracat ile Türkiye’nin dış ticaretinde de önemli bir paya sahip.

6 Şubat’ta meydana gelen ve tüm Türkiye’yi derinden sarsan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından üretime ara vermek zorunda kalan İsdemir, üretim bantlarını kısa zaman içerisinde yeniden devreye alarak tam kapasite ile faaliyetlerine başlamıştı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler