SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İsrail – Filistin Savaşında Son Durum! İsrail Tüm Kara Gücünü Gazze’ye Yönlendiriyor…

Hamas'ın yapmış olduğu saldırılar sonucunda savaş ilan eden İsrail, saldırılarına devam ediyor. İsrail tüm kara gücünü Gazze'ye gönderdi. Gazze şeridindeki hakimiyeti almak istiyor.

Yayınlanma:
ABONE OL

Filistinli militan grup Hamas’ın İsrail’i bombalamasının ardından iki taraf arasında başlayan savaş hız kesmeden devam ediyor.

Hamas’ın askeri kanadı olan Kassam Tugayları ”Aksa Tufanı” adlı saldırıyla İsrail’i bombalamıştı. İsrail’in karşı saldırıları ve savaş ilan etmesinin ardından ortam iyice gerildi.

0x0-israil-savas-ilan-etti-abdli-muhabirden-kiyamet-sozleri-israilliler-akin-akin-kaciyor-1696672808386.jpg

İLGİLİ HABER Tekirdağ-İstanbul Kara Yolunda Bayram Tatilinden Dönüş Yoğunluğu Yaşanıyor
Hamas'ın yapmış olduğu saldırılar sonucunda savaş ilan eden İsrail, saldırılarına devam ediyor. İsrail tüm kara gücünü Gazze'ye gönderdi. Gazze şeridindeki hakimiyeti almak istiyor.

Gazze’ye saldırılarını yoğunlaştıran İsrail tarafı bu sefer de kara güçlerini Gazze’ye yönlendirdi. İlk olarak hava saldırılarıyla Gazze’ye girmeye Çalışan İsrail, birçok farklı noktadan Gazze’yi bombaladı. Hedefteki noktalar arasında Hamas’ın Gazze’deki yetkilisi Yahya es-Sinvar’ın En-Nasr semtindeki ofisi, Filistin Stadyumu, Gazze’deki “İslam Milli Bankası” ve “Üretim Bankası” binaları da bulunuyordu.

Hava saldırılarıyla birlikte saldırılarını artıran İsrail askerleri, deniz kuvvetleriyle birlikte Gazze sahil şeridinden bombalamaya devam etti.

İsrail ordusu sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ülkenin güneyindeki sahil bölgesine girmeye çalışan 7 “terörist” in tespit edilip, ordu ve deniz kuvvetlerine ait uçaklar tarafından engellendiğini duyurdu.

548351-1107710459.jpg

Yeni Hedef Kara Harekatı

İsrail ordusu hava ve deniz saldırılarının ardından başka bir saldırıya hazırlanıyor. Gelen bilgilere göre hava ve deniz saldırılarıyla ciddi bir yıkıma sebep olan İsrail askerleri, kara harekatını da gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Tüm kara güçlerini Gazze’ye göndermeye başlayan İsrail, hava ve deniz saldırılarının ardından kara saldırılarını da gerçekleştirecek.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler