SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İsrailli Asker’den Netanyahu’ya Sert Tepki

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze Şeridi'ndeki bir askeri üssü ziyaret ederken, İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın düzenlediği saldırıda sorumlu tutulan yedek bir askerin sert tepkisiyle karşılaştı.

Yayınlanma:
ABONE OL

İsrail’in Gazze’ye yönelik devam eden saldırıları sırasında, Başbakan Binyamin Netanyahu, Gazze Şeridi’ndeki bir askeri üssü ziyaret etti. Ancak ziyaret sırasında beklenmedik bir olay yaşandı.

Gazze’de bulunan askeri üssü ziyaret eden Netanyahu, bir yedek askerin sert tepkisiyle karşılaştı. İsrailli yedek asker, “Arkadaşlarım senin yüzünden öldürüldü. Devleti sabote ettin” diye bağırarak Netanyahu’ya karşı açık bir suçlamada bulundu.

GAZZE’DE GERGİN ORTAM HAKİM

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları tarafından 7 Ekim’de gerçekleştirilen saldırıyı sorumlu tutan asker, Gazze’deki gergin atmosferin yansıması olarak Netanyahu’ya karşı öfkesini dile getirdi.

İLGİLİ HABER Lastiği Patlayan Minibüsün Devrilmesi Sonucu 12 Kişi Yaralandı
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze Şeridi'ndeki bir askeri üssü ziyaret ederken, İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın düzenlediği saldırıda sorumlu tutulan yedek bir askerin sert tepkisiyle karşılaştı.

İsrail-Hamas çatışmalarının 16. gününde Tel Aviv yönetimi, saldırılarını artırma kararı aldı. Bu kararın ardından Netanyahu’nun Gazze ziyareti, bölgedeki gerilimi daha da tırmandırdı.

Netanyahu’nun karşılaştığı tepki, İsrail’deki iç kamuoyundaki bölünmüşlüğü ve saldırılara yönelik artan eleştirileri göstermesi bakımından dikkat çekici oldu.

Öte yandan İsrail, kara operasyonu hazırlıklarını sürdürerek Gazze’ye yönelik saldırılarını intensif hale getirmeye hazırlanıyor.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler