SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İstanbul Beylikdüzü’nde ‘Kırlangıç Evler’ yükseliyor

Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık ve KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, Gürpınar Mahallesi Siteler Bölgesi’ndeki ‘Kiptaş Beylikdüzü Kırlangıç Evler’ şantiyesindeki çalışmaları yerinde inceledi.

Yayınlanma:
ABONE OL

İSTANBUL (İGFA) –Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık ve KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt,Beylikdüzü Belediyesi ile KİPTAŞ ortasında imzalanan protokolün akabinde 25 Mart 2022’de temeli atılan Gürpınar Mahallesi Siteler Bölgesi’ndeki kentsel dönüşüm projesindeki çalışmaları yerinde inceledi.

‘KiptaşBeylikdüzü Kırlangıç Evler’ ismini taşıyan ve 10 bloktan oluşan projenin inşaat alanındaki incelemede Beylikdüzü Belediyesi lider yardımcıları ve ünite müdürleri ile KİPTAŞ yetkilileride hazır bulundu.

Başkan Çalık, kentsel dönüşüm sürecini bütüncül bir yaklaşımla ele aldıklarını tabir ederek, “Bulunduğumuz alan Beylikdüzü’nde kentsel dönüşüme örnek olacak bir proje. Hakikaten süratli bir formda ilerliyor. İnşallah önümüzdeki yılın birinci aylarında bitirilmesi kelamını aldık. Hak sahiplerine teslimleri yapılacak. Bugün de alanda inceleme yaparak örnek daireleri gördük. Çok kaliteli bir personellik çıkıyor. Onun için hem KİPTAŞ yetkililerini hem de üretimi sürdüren müteahhit firmaya teşekkür ediyorum” dedi.

İLGİLİ HABER Tekirdağ-İstanbul Kara Yolunda Bayram Tatilinden Dönüş Yoğunluğu Yaşanıyor
Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık ve KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, Gürpınar Mahallesi Siteler Bölgesi’ndeki ‘Kiptaş Beylikdüzü Kırlangıç Evler’ şantiyesindeki çalışmaları yerinde inceledi.

“İSTANBUL ZELZELESİ GELMEDEN BİR AN EVVEL YAPILARIMIZI DÖNÜŞTÜRELİM”

Projeyle ilgili yaşanan engellemeleri hatırlatan Lider Çalık, “Biz istiyoruz ki İstanbul zelzelesi gelmeden bir an evvel buradaki yapılarımızı dönüştürelim. İstanbul’un ne kadar kırılgan yapı stoğunun olduğunu Ali Beyefendi söylüyor her keresinde. İstanbul’un kaotik ortama düşmemesi için uğraş ediyor. Ben tebrik ediyorum, hoş işler yapıyorlar. İstanbul’un dört bir yanında çalışıyorlar. Hoş bir iş birliği ile hak sahiplerinin hakkını da koruduk. Hiç kimse mağduriyet yaşamadan inançlı konutlarına geçecekler. Bu proje Gürpınar’da yapılacak öbür kentsel dönüşüm çalışmalarına da örnek oluyor” diye konuştu.

KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt da, projenin ehemmiyetine dikkati çekerek, “Bazı manipülasyonlardan ötürü birinci imzayı attıktan 17 ay sonra temel atabildik. Bundan 3 kat daha büyük bir alanı daha kısa müddette bitirmiştik. Bu projeyi de en kısa müddette bitirip hak sahiplerine teslim edeceğiz” dedi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler