SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İstiklal Caddesi’nde Yaşanan Hain Terörün Planlayıcısı Suriye’de Yakalandı!

MİT, İstanbul İstiklal Caddesi'nde yaşanan bombalı saldırının planlayıcısı olan Nabo Kele Hayri'yi Suriye'de etkisiz hale getirdi.

Yayınlanma:
ABONE OL

MİT, İstanbul İstiklal Caddesi’nde 13 Kasım 2022’de meydana gelen bombalı saldırıda 6 kişinin hayatını kaybettiği, 81 kişinin yara aldığı hain saldırının planlayıcısı, ‘Mazlum Afrin’ lakabıyla bilinen Nabo Kele Hayri’yi Suriye’de etkisiz hale getirdi.

hain-saldiri.jpg

MİT, İstiklal Caddesi’ndeki hain saldırının sonrasında eylemi yapan Ahlam Albashır Saleh ile Bilal Hassan’ı görevlendiren ve Bilal Hassan’ın yurt dışına kaçmasına sebep olan PYD/YPG iş birlikçisi Halil Menci’yi 22 Şubat 2023 tarihinde Suriye’de yakalayıp etkisiz hale getirmişti.

İLGİLİ HABER Tekirdağ-İstanbul Kara Yolunda Bayram Tatilinden Dönüş Yoğunluğu Yaşanıyor
MİT, İstanbul İstiklal Caddesi'nde yaşanan bombalı saldırının planlayıcısı olan Nabo Kele Hayri'yi Suriye'de etkisiz hale getirdi.

Yaşanan olayla alakalı çalışmalarını devam ettiren MİT, PKK/KCK-PYD/YPG tarafınca Türkiye’ye yönelik eylemler yapmak amacıyla Mayıs 2022’de kurulan 14 kişilik istihbarat yapılanmasında bulunan ‘Mazlum Afrin’ lakaplı Nabo Kele Hayri’nin Suriye’de bulunduğunu belirledi.

Nokta Operasyonuyla Etkisiz Hale Getirildi

Geçmiş dönemlerde Suriye içerisinde örgütün hakimiyet kurduğu bölgelerde farklı yerleşim alanlarında istihbarat görevi yapan terörist, takip edildi. Yapılan titiz çalışmalar sonrasında Suriye/Haseke’de olduğu tespit edilen terörist, dün MİT’e ait olan özel bir ekiple nokta operasyonu yapılarak etkisiz hale getirildi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler