SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

MİT Listeden İsim Silmeye Devam Ediyor: Bekir Kına, Etkisiz Hale Getirildi!

Yayınlanma:
ABONE OL

Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet ve MİT mensuplarına suikast gerçekleştirmek için eğitilen “Bawer Botan” kod isimli Bekir Kına’yı, Irak sınırından 150 kilometre içerideki Süleymaniye’de öldürüldü.

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, 2019’da Irak’a giderek örgüte üye olan Kına, bugüne kadar İran ve Irak’ta terör faaliyetleri gerçekleştirdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri, emniyet ve MİT mensuplarına suikast için Türkiye’ye yaklaşık 150 kilometre mesafedeki Süleymaniye’de eğitildiği anlaşılan Kına’ya, kısa ve uzun namlulu silahlarla yoğun eğitimler yaptırıldığı ve kaçak yollar üzerinden Türkiye’ye girmesi istendiği belirlendi.

MİT’den Bir Başarı Daha

Bu haber üzerine harekete geçen MİT, terörist Kına’yı suikast eğitimi gerçekleştirdiği sırada operasyon ile etkisiz hale getirdi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler