SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Türkiye-ABD Görüşmesi Washington’da Gerçekleşecek

Yayınlanma:
ABONE OL

Türkiye ile ABD heyetleri bugün Washington’da bir araya gelerek önemli bir görüşme gerçekleştirecek. Dışişleri Bakan Yardımcısı Burak Akçapar liderliğindeki kurumlararası heyet, Türkiye-ABD Stratejik Mekanizması kapsamında ABD Dışişleri Bakanlığı Siyasi İşler Müsteşarı Victoria Nuland ve üst düzey ABD’li yetkililerle bir dizi istişare yapacak. 

Görüşmeler, ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel konuların ve uluslararası gelişmelerin ele alınması amacıyla gerçekleştirilecek. Türkiye ve ABD arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi ve işbirliğinin artırılması hedefleniyor. Taraflar, ortak çıkarlar doğrultusunda işbirliği alanlarını genişletmek ve mevcut sorunları çözmek için somut adımlar atmaya odaklanacak. 

Öte yandan, gazetecilerin dikkatini çeken bir konu da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Biden arasında olası bir görüşme oldu. Ancak, ABD Büyükelçisi Jeff Flake, şu aşamada böyle bir görüşmenin duyurusunun olmadığını belirtti. Görüşmenin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine dair açıklama yapmak için ise henüz erken olduğunu vurguladı. 

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler