SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Yarınki Kabine Toplantısının Gündemi Emekli Maaşları

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, 3 haftalık aranın ardından yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında Beştepe'de bir araya gelecek. Toplantının gündeminde, işçi ve Bağ-kur emeklilerine yönelik zam oranlarının güncellenmesi bulunuyor.

Yayınlanma:
ABONE OL

Yeni yıl ile birlikte memur ve memur emeklilerine yapılan zam oranının yüzde 49,25 olmasıyla, işçi ve Bağ-kur emeklilerine uygulanan yüzde 37,56 zam arasındaki fark kamuoyunda tartışmalara neden oldu. Hükümet, bu farkın kapatılması için çalışmalar yürütüyor ve en düşük emekli maaşlarıyla ilgili düzenleme yapmayı hedefliyor.

Toplantıda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in zam konusunda bir sunum yapması bekleniyor. Ayrıca ekonomideki son gelişmeler de Kabine tarafından değerlendirilecek.

Kabine toplantısında, faiz artışlarının piyasalara etkisi ve enflasyonla mücadele konularında bakanların Erdoğan’ı bilgilendirmesi öngörülüyor. Ticaret Bakanlığı’nın fahiş artışlara ilişkin yürüttüğü denetimler de gündemin önemli bir başlığını oluşturacak.

İLGİLİ HABER Lastiği Patlayan Minibüsün Devrilmesi Sonucu 12 Kişi Yaralandı
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, 3 haftalık aranın ardından yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında Beştepe'de bir araya gelecek. Toplantının gündeminde, işçi ve Bağ-kur emeklilerine yönelik zam oranlarının güncellenmesi bulunuyor.

Terörle Mücadelede Masada

Terörle mücadele operasyonları da Kabine toplantısında masaya yatırılacak. Türk Silahlı Kuvvetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı’nın sınır ötesi operasyonlarına dair yeni bilgiler Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacak.

Ayrıca Meclis Dışişleri Komisyonu’nda kabul edilen protokolün, 16 Ocak’ta açılacak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin gündemine getirilmesi için yapılan çalışmalar ele alınacak. Bu bağlamda, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile İstanbul’da gerçekleştirilen görüşmelerin detayları da kabine üyeleri tarafından değerlendirilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine sonrası basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler