SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Özge Ulusoy’un Babasının Öldüğü Kazada 3 Yıl 9 Ay Hapis Cezası

Manken ve oyuncu Özge Ulusoy'un babası avukat Haydar Ulusoy'a çarparak ölümüne neden olduğu suçlamasıyla yargılanan Elif Nasır, iyi hal ile 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Özge Ulusoy‘un 73 yaşındaki babası avukat Haydar Ulusoy‘a cipiyle çarparak ölümüne neden olduğu suçlamasıyla tutuksuz yargılanan Elif Nasır’ın cezası sonunda belli oldu. Ankara’da görülen son duruşmada Nasır, taksirle ölüme neden olma suçundan mahkeme tarafından 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

4 Aralık 2022 tarihinde Ankara’nın Çankaya ilçesindeki Turan Güneş Bulvarı‘nda meydana gelen kazada, Elif Nasır, cipiyle yolun karşısına geçmeye çalışan manken Özge Ulusoy’un avukatlık yapan emekli albay babası Haydar Ulusoy’a çarptı. Kazada ağır yaralanan Ulusoy, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken olayla ilgili olarak gözaltına alınan Elif Nasır, tutuklandı. Kazayla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı‘nca yürütülen soruşturma tamamlanarak iddianame düzenlendi.

Haydar Ulusoy

İLGİLİ HABER Ozan Güven Ve Eski Sevgilisinin Karşılıklı Yargılandıkları Dava Sürüyor
Manken ve oyuncu Özge Ulusoy'un babası avukat Haydar Ulusoy'a çarparak ölümüne neden olduğu suçlamasıyla yargılanan Elif Nasır, iyi hal ile 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İddianamede, aniden karşısına çıkan Ulusoy’a araçla çarptığını söyleyen Nasır hakkında ‘taksirle ölüme neden olma’ suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası talep edildi. İddianame, Ankara 39’uncu Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Nasır ise, ilk duruşmada tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Davanın karar duruşmasına tutuksuz sanık Elif Nasır, taraf avukatları ve manken Özge Ulusoy katıldı. Müzakere için verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme, sanık Elif Nasır hakkında ‘taksirle ölüme neden olma’ suçundan 4 yıl 6 ay hapis cezasına hükmetti. Sanık hakkında takdiri indirim uygulanarak cezası 3 yıl 9 aya indirildi. Nasır’ın ehliyetine 2 yıl süreyle de el konuldu.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler