SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Sabancı Ailesi ‘Gizli Kayıt’ Şoku Yaşadı

Merhum iş insanı Sakıp Sabancı'nın oğlu Ömer Metin Sabancı'nın sağlık durumu hakkında gerçekleştirilen toplantı esnasında gizli ses kaydı aldığı öne sürülen hemşire Mukaddes S. hakkında yürütülen soruşturma sona erdi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Yürütülen soruşturma sonrası savcı, hemşirenin 3 sene kadar hapsini istedi.

İş adamı Sakıp Sabancı’nın eşi Türkan Sabancı evinde oğlu Ömer Metin Sabancı’nın sağlık durumunun konuşulması için yapılan toplantıda yine evlerinde hemşire olarak çalışan kişinin gizli kayıt yaptığını gördü. Gündeme düşen olay 6 Aralık 2022 tarihinde gerçekleşmişti.

Mukaddes S., adlı hemşire Sabancıların evinde hemşire olarak görev yapıyordu. Olay günü Türkan Sabancı’nın evinde oğlu Ömer Metin Sabancı’nın sağlık durumu için bir toplantı gerçekleşmişti.

İLGİLİ HABER Buena Vista All Stars 21 Haziran’da Konser Verecek
Merhum iş insanı Sakıp Sabancı'nın oğlu Ömer Metin Sabancı'nın sağlık durumu hakkında gerçekleştirilen toplantı esnasında gizli ses kaydı aldığı öne sürülen hemşire Mukaddes S. hakkında yürütülen soruşturma sona erdi.

sabanci-ailesi2.jpg

İFTİRA ATIYORLAR

Savcılığın yürüttüğü soruşturma bünyesinde skandalların odağında yer alan hemşirenin ifadesi alınmıştı. Mukaddes S., savcılıkta verdiği ifadesinde olayın olduğu gün yapılan toplantıda evin idari işler müdürü Osman G.’nin nöbet konusuyla alakalı değişiklik olmadığını dile getirdiği ve konu üzerinde tartışmanın başladığını söyledi.

Konuşma esnasında evin uşağı olan Ebru Y.’nin birden kendisine yönelerek ‘Kayıt mı alıyorsun sen?’ diyerek soru yöneltmesi üzerine diğer personellerin başına dikilerek elinden zorla telefonunu aldığını fakat herhangi bir kayıt yapmadığını belirten ve üzerine atılan iftiraların gerçek dışı olduğunu söylemişti.

sabanci-5.jpg

TELEFONUNDA ESKİYE DÖNÜK KAYITLAR BULUNUYORDU

Durumla ilgili yürütülen soruşturma bünyesinde Sabancıların evinde hemşire olarak çalışan Dilek Akın Ç., ifade verdi. Genç hemşire verdiği ifadesinde olay günü ailenin sağlığıyla ilgili gerçekleştirilen toplantıda Ebru Y., isimli personelin Mukaddes S.’nin ses kaydı aldığını fark ettiğini dile getirdi.

Kendisinden kaydı silmesini söylediklerinde telefonunda başka tarihlerde de kayıt aldığını fark ettiklerini söyleyen Dilek Akın Ç., ‘Sabancı Müzesi 1, Sabancı Müzesi 2 şeklinde kayıtları isimlendirmişti. Bu kayıtları silmesi için Ebru Y., rica etti.’ şeklinde konuştu.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler