SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Türkan Şoray, Cahit Irgat’ı Anma Törenine Katıldı

Sanatçı Türkan Şoray, Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde düzenlenen şair, yazar, tiyatro ve sinema sanatçısı Cahit Irgat'ın anma programına katıldı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi Cahit Irgat Salonu’nda gerçekleşen programda sanatçı Şoray ile Cahit Irgat’ın rol aldığı “Seninle Ölmek İstiyorum” filminden kesitler izletildi.

Filmi izleyen Şoray’ın duygulandığı görüldü.

Şoray, yaptığı konuşmada, Cahit Irgat’ı anma etkinliğinde bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

İLGİLİ HABER Ozan Güven Ve Eski Sevgilisinin Karşılıklı Yargılandıkları Dava Sürüyor
Sanatçı Türkan Şoray, Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde düzenlenen şair, yazar, tiyatro ve sinema sanatçısı Cahit Irgat'ın anma programına katıldı.

Irgat’ın adını yaşatmaya devam edeceklerini belirten Şoray, “Seninle Ölmek İstiyorum” filminin çekildiği yıllarda çok genç olduğunu kaydetti.

Gençlik yıllarında Irgat’ın tecrübesinden yararlandığını anlatan Şoray, “Setteki davranışı ve disiplininden etkilendim. Çok güzel çalıştık. Şair yanını sonradan öğrendim beni hayrete düşürdü. Dış görünüşü gayet sert ifadeli biriydi, tanıdıkça ruhundaki fırtınalar yaşadığını hissettim. Neler yaşıyordu kim bilir… Şiirlerinden anladığım kadarıyla yaşamda pek mutlu değilmiş.” ifadelerini kullandı.

cahit-irgat2.jpg

Konuşmaların ardından Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, sanatçı Şoray’a plaket ve çiçek verdi.

Cahit Irgat Kimdir

Lüleburgaz ilçesinde 1916 yılında dünyaya gelen Cahit Irgat, Edirne Öğretmen Okulunda eğitim gördüğü yıllarda bir çok tiyatro oyununda görev aldı.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, şehir ve özel tiyatrolar ile birçok sinema filminde rol alan Irgat, şiirlerinin yanı sıra roman da yazdı.

Irgat, 5 Haziran 1971’de İstanbul’da hayatını kaybetti.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler