SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Şamil Tayyar: Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Tuzak Var! 3 İsim İfşa Oldu

Gazeteci İsmail Saymaz bugün ki paylaştığı köşe yazısında, Ak Parti kongresinden izlenimlerini aktararak, Ak Parti'li Şamil Tayyar’ın “Ak Parti içindeki hizip” açıklamasında belirttiği üç ismin kim olduğunu duyurdu.

Yayınlanma:
ABONE OL

Ak Parti’nin geçtiğimiz hafta sonunda gerçekleştirilen 4. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde MKYK listesinde bulunmayan Binali Yıldırım, Mustafa Şentop ve Şamil Tayyar gibi isimler hakkında iddialar ortaya atılmaya devam diyor. Ak Parti siyasetinde önemli bir yer olan bu isimlerin parti yönetiminden uzaklaşması, parti içindeki hizip tartışmalarını da peşinde getirdi.

Yazar İsmail Saymaz, Ak Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’nda üstü çizilen Şamil Tayyar’ın kastettiği “parti içindeki hizip”le alakalı edindiği kulisleri yazdı. “İktidarın siyaset mutfağında düdüklü tencere acı acı ötüyor” diye belirten Saymaz, “Binali Yıldırım ve Mustafa Şentop’u tasfiye eden hizip kimlerden oluşuyor” sorusunu gündeme taşıdı.

amil-2.jpg

İLGİLİ HABER AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanlığı Bayramlaşma Programı Düzenledi
Gazeteci İsmail Saymaz bugün ki paylaştığı köşe yazısında, Ak Parti kongresinden izlenimlerini aktararak, Ak Parti'li Şamil Tayyar’ın “Ak Parti içindeki hizip” açıklamasında belirttiği üç ismin kim olduğunu duyurdu.

Saymaz, Tayyar’ın, “Ak Parti içindeki hizip” açıklamasında hedef aldığı üç kişi duyuruldu.

Saymaz’ın yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

“Eski Gaziantep Milletvekili ve eski MKYK üyesi Şamil Tayyar olmasa, AK Parti içindeki çatışma su yüzüne çıkmayacaktı. Tayyar’ın seçimde aday gösterilmemesi ve MKYK’dan tasfiye edilmesi, bu suçlamaların nedeni olabilir. Tayyar, AK Parti’yi ele geçiren bir hizbin varlığından söz edip ‘bu yoz aklın’ Erdoğan sonrasına dair hesapları olduğunu savunuyor.

Acaba Binali Yıldırım ve Mustafa Şentop’u tasfiye eden hizip kimlerden oluşuyor?

Duyduğum o ki…

Tayyar, şu üç kişiyi kastediyor:

Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, Tanıtım ve Medya Başkanı Hamza Dağ ve AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin. Bu üçlü AK Parti Gençlik Kolların’dan geliyor.

Kandemir, 2009 yılında İstanbul’da, Dağ da 2008’de İzmir’de gençlik kolları başkanlığı yaptı. Ankaralı Şahin ise aynı tarihlerde Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanıydı. Kandemir, Teşkilat Başkanlığı’na kadar çıkarak, partide ikinci isim oldu. Mahir Ünal’ın istifa etmesinden sonra Dağ, Tanıtım ve Medya Başkanlığı’na atandı.

Bir Ak Partili kaynağım şu bilgileri veriyor:

“Bu ekip ilk olarak Mahir Ünal’ı yedi. Böylece Dağ’ı Tanıtım ve Medya’ya kaydırdılar. Burası paranın en çok harcandığı makamdır. Orayı ele geçirdiler.”

Kandemir’in 14 Mayıs’ta milletvekili listelerini belirlediği ve gençlik kollarından arkadaşlarını listelere koyduğu savunuluyor.”

Saymaz’ın aktardığına göre AKP’li kaynağının verdiği bilgiye göre, “Aslında bu kongrenin yapılma sebebi, Binali beydir. “Yıldırım, genel başkan vekiliydi. Otorite tesis ediyor. Sonuçta bir güç odağı. Bunlar Binali Bey’i yediler. Bu ekibin yeni hedefi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki. “Önlerindeki tek engel Özhaseki’dir. Çünkü Özhaseki, arkadaşı Yusuf Ziya Yılmaz’ı Yerel Yönetimler Başkanı yaptı. Muhtemelen yerel seçimi Özhaseki götürecek. Onu nasıl tasfiye edecekler, bilemiyorum. Hazırlıkları vardır. Kandemir’in arkasında Bilal Erdoğan var. Aslında Bilal Erdoğan’ın partideki ağırlığı arttı” açıklamasında bulundu.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler