SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

ByteDance TikTok Music Uygulaması Başlatacak

Yayınlanma:
ABONE OL

ByteDance, dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından TikTok’un geliştiricisi olarak bilinen şirket, yakın bir zamanda TikTok Music adlı yeni dijital müzik hizmetini kullanıcılarla buluşturmayı planlıyor. Bu hizmet, mevcut dijital müzik platformları Spotify ve YouTube Music’e rakip olacak ve kullanıcılara çeşitli imkanlar sunacağı belli oldu.

TikTok Music Hizmeti Yolda!

TikTok kısa video içerik platformu olarak günümüzde lider konumda bulunmakta ve milyonlarca kullanıcıya sahip olmaktadır. TikTok’un geliştiricisi olan ByteDance, geçtiğimiz yıl ticari marka başvurusunda bulunmuş ve şimdi de TikTok Music adlı yeni bir müzik hizmetini kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. ByteDance, sonunda Brezilya ve Endonezya’da abonelik tabanlı dijital müzik hizmeti TikTok Music’i başlatacağını duyurdu. Bu yeni hizmetin şarkı kütüphanesinde Universal Music Group, Warner Music Group ve Sony Music gibi büyük şirketlerin müziklerinin yer alacağı belirtildi. ByteDance tarafından yapılan açıklamalara göre, kullanıcılar TikTok Music’i TikTok hesaplarıyla senkronize edebilecekler. Bu sayede, TikTok’ta viral olan şarkıları tam halleriyle dinleme imkanına sahip olabilecekler. Ayrıca, kullanıcılar TikTok Music üzerinden şarkıları indirebilecek ve diğer platformlarda paylaşabilecekler. TikTok Music aynı zamanda kişiselleştirilmiş müzik önerileri sunacak. TikTok Music’in sunduğu özellikler arasında gerçek zamanlı şarkı sözleri, arkadaşlarla aynı anda aynı şarkıyı dinleme, diğer dijital müzik hizmetlerindeki şarkı kütüphanelerinize içeri aktarma ve şarkı sözleriyle arama gibi çeşitli özellikler bulunacak. TikTok Music, Shazam benzeri bir özelliği de içerecek ve kullanıcılara sesle müzik arama imkânı sunacak. ByteDance’ın mevcut dijital müzik servisi Resso’nun yerini alacak olan TikTok Music’in fiyatları konusunda aktarılan bilgilere göre, Brezilya’da aylık abonelik ücreti 3,49 dolar olacak. Endonezya’da ise aylık abonelik ücreti 3,25 dolar olarak belirlenmiş. Ancak belirtilen bilgilere göre, kullanıcılara 1 aylık ücretsiz deneme sürümü sunulacak. TikTok Music’in Endonezya ve Brezilya dışında hangi ülkelerde hizmet vereceği hakkında henüz kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak, TikTok’un Türkiye’de geniş bir kullanıcı kitlesi olduğu göz önüne alındığında, TikTok Music’in Türkiye’de de hizmet verme olasılığı oldukça yüksek görünmektedir.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler