SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Dyson’dan 20 Yeni Güzellik Ürünü Yolda

Küresel olarak saç profilleri hakkında yeni bilgiler edinmek için binlerce saç bilimcisi, mühendis ve profesyonel istihdam eden Dyson, gelecek 3-4 yıl içinde 20 yeni güzellik ürününü piyasaya sürmeyi planlıyor.

Yayınlanma:
ABONE OL

Küresel olarak saç profilleri hakkında yeni bilgiler edinmek için binlerce saç bilimcisi, mühendis ve profesyonel istihdam eden Dyson, gelecek 3-4 yıl içinde 20 yeni güzellik ürününü piyasaya sürmeyi planlıyor.

Dyson açıklamasına göre, marka, 10 yılı aşkın süredir saç bilimini araştırıyor, dünyanın dört bir yanındaki küresel saç laboratuvarlarına 100 milyon sterlinden fazla yatırım yapıyor.

Dyson’ın, 4 Teknoloji Kampüsü’nde 6 bin mühendis ve bilim insanının yüzlerce laboratuvara erişimi bulunurken; bu alanlar, günün 24 saati yeni fikir ve teknolojilerin titizlikle test edilmesine olanak tanıyor.

İLGİLİ HABER Teknosa Yeni Mağazasını Edirne’de Açtı
Küresel olarak saç profilleri hakkında yeni bilgiler edinmek için binlerce saç bilimcisi, mühendis ve profesyonel istihdam eden Dyson, gelecek 3-4 yıl içinde 20 yeni güzellik ürününü piyasaya sürmeyi planlıyor.

Dyson’ın tüm saç tiplerine nasıl bakım yapılması gerektiğini anlaması ve saç şekillendirmenin daha iyi, daha sağlıklı yollarını belirlemeye devam etmesi için mühendisler test düzenekleri geliştirirken son teknoloji ekipmanlar kullanıyor.

Taramalı elektron mikroskopları, termal kameralar ve hava akımı lazer duman makineleri gibi teknolojiler, mühendislerin saç hasarının etkisini, dünyadaki tüm saç tiplerini ve yüksek hızlı hava akışının etkilerini daha iyi anlamalarına yardımcı oluyor. Saçın yanı sıra kullanıcıları anlamak, saç bilimi ve araştırmalarıyla desteklenen Dyson tasarım sürecinin en önemli parçalarından biri olmaya devam ediyor.

Dyson araştırmaları, saç tiplerinin benzersiz olduğunu gösteriyor ve kişinin saç tipini doğru bir şekilde belirlemek, istenen stile ulaşmanın ve saçı sağlıklı tutmanın ilk adımı olarak görülüyor.

Saça olan hassasiyetleri sayesinde, Dyson mühendisleri ve bilim adamları saçı korumak için teknolojiler geliştirdi. Dyson saç bakım kategorisi ürünleri saç parlaklığını korumak için sıcaklıkları düzenleyen ve aşırı ısı hasarını önleyen Akıllı Isı Kontrol teknolojisine sahip. Bu teknoloji, saç derisi üzerindeki bariyeri aşırı ısıdan koruyarak saç derisinin nem seviyesini korumaya yardımcı oluyor. Saçın pürüzsüz, yumuşak ve parlak görünmesini sağlıyor.

Saçın yanı sıra kullanıcıları anlamak, saç bilimi ve araştırmalarıyla desteklenen Dyson tasarım sürecinin en önemli parçalarından biri olmaya devam ediyor. Dyson’ın saç bilimine odağı, en büyük saç araştırmalarından birinin oluşturulmasına da yol açtı.

Geçen yıl gerçekleştirilen Küresel Saç Araştırması’na göre; Türkiye’de her 10 kadından 7’si saçlarının zarar gördüğüne inanıyor. Ayrıca yüzde 69’u saç derisi hakkında endişe duyuyor. En yaygın sorun saç dökülmesi olarak belirtiliyor. Öte yandan, Türk kadınları için sağlıklı saçların çok önemli olduğu görülüyor. Çoğunluk parlak saçların sağlıklı saçlar olduğunu düşünüyor.

4 Ekim’de gerçekleştirilen Masterclass etkinliğinde, gelecek yıllardaki büyüme hedefini güzellik alanına odaklayan Dyson’ın güzellik teknolojilerini sağlıkla nasıl buluşturduğu anlatıldı.

dyson-urun-cikartacak2.jpg

“Saça, onu sağlıklı, parlak ve yumuşak yapan şeylere oldukça takıntılı durumdayız”

Dyson İngiltere kampüsünden Dyson Kıdemli Tasarım Mühendisi Veronica Alanis, etkinlikte yaptığı konuşmada, saç sağlığı ve saç problemleri konusunda bilgiler paylaşırken, Dyson teknolojilerinin problemlere çözüm sunmadaki yardımlarına değindi.

Alanis, “Saç bakım kategorisine girdiğimizde, korteksten kütiküle ve kökten uca kadar saçla ilgili her şeyi anlamak istedik. Saçın sağlığını test etmek için laboratuvarlarımızda birçok test gerçekleştiriyoruz. Saçın yanı sıra kafa derisi ile ilgili de bazı araştırmalar yaptık. Bu nedenle geçen yıl, bu alandaki araştırma ve teknoloji geliştirme çalışmalarımızı genişletmek ve hızlandırmak için yarım milyar pound harcadık.

Saça, onu sağlıklı, parlak ve yumuşak yapan şeylere oldukça takıntılı durumdayız. Bilim insanları ve mühendislerin saç üzerinde çalıştıkları dünyanın en sofistike laboratuvarlarına sahibiz; böylece teknolojiyi kullanarak saç şekillendirmeyi iyileştirmenin ve saç sağlığını korumanın yeni yollarına öncülük edebiliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dyson Global Saç Bakım Marka Elçisi Matthew Collins ise iyi görünmenin temelinin bakımlı saçlara sahip olmaktan geçtiğini, bu nedenle saçları tanımanın, yapısını bilmenin ve doğru ürün kullanarak mevsime uygun bakım yapmanın çok önemli olduğunu kaydetti.

Collins, “Aşırı ısı saçın yapısında geri dönüşü olmayan değişiklikler yarattığından, uzun süreli ısıyla şekillendirmenin saç deriniz ve saçınız üzerindeki etkisini kontrol altında tutabilecek şekilde tasarlanmış şekillendiricileri tercih etmelisiniz. Bundan 10 yıl önce saçlarımı uzatma kararı almıştım ve görüyorum ki verdiğim en doğru kararlardan biriydi.

Çünkü kadınları daha iyi anlıyorum ve onlarla empati kurabiliyorum. Saçlarımın yıpranmasına sebep olacak cihazlar kullanmamaya özen gösteriyorum. Benim de bizzat tasarım ve mühendislik süreçlerine dahil olduğum Dyson saç bakım kategorisinde teknolojiler tam da bu özelliklere göre tasarlanıyor.” açıklamasını yaptı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler