SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Kablosuz Elektrikli Araç Şarjında Siemens’in Yeni Hamlesi

CharIN e.V. Yönetim Kurulu Başkanı Claas Bracklo, "Yeni CharIN Geliştime Ekibi'nin oluşturulması, akıllı şarj alanında yeni bir dönemin kapılarını aralıyor" dedi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Siemens AG, WiTricity ve MAHLE öncülüğünde kurulan Kablosuz Güç Aktarımı Geliştirme Ekibi, elektrikli araçlar için kablosuz şarj çözümlerini dünya çapında benimsetmeyi ve standartlaştırmayı hedefliyor.

Bu geliştirme ekibi, eylül ayında başlayacak olan faaliyetleriyle elektrikli araç sahiplerine sorunsuz bir kablosuz şarj deneyimi sunmayı amaçlıyor. Elektrikli araçlar için kablosuz şarjın daha yaygın ve standart hale gelmesini sağlamak için sektör uzmanlarının katılımına açık bir platform oluşturuyorlar. Bu adım, kablosuz şarjın hızla benimsenmesine ve elektrikli araç üreticilerinin sorunsuz çözümler sunmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Siemens AG, WiTricity ve MAHLE öncülüğünde kurulan CharIN Geliştirme Ekibi, bu boşlukları zamanında kapatarak kablosuz güç aktarma teknolojisinin gelişen elektrikli mobilite ekosistemine başarılı şekilde entegre edilmesini ve etkili şekilde kullanılmasını sağlamayı amaçlıyor.

İLGİLİ HABER Teknosa Yeni Mağazasını Edirne’de Açtı
CharIN e.V. Yönetim Kurulu Başkanı Claas Bracklo, "Yeni CharIN Geliştime Ekibi'nin oluşturulması, akıllı şarj alanında yeni bir dönemin kapılarını aralıyor" dedi.

kablosuz-elektrikli-arac-sarjinda-siemensin-yeni-hamlesi2-min.jpg

CharIN Ekibi, statik 11 kW şarj sistemine odaklanarak araçların şarj edilmesine yönelik kablosuz güç aktarımı (WPT) teknolojisindeki standartların uyumlaştırılması için aktif olarak çalışıyor. Ekip. mevcut WPT standartlarındaki boşlukları gidererek kesintisiz, verimli ve evrensel kablosuz şarj çözümleri için bir temel oluşturmayı hedefliyor. Kablosuz şarjın kullanılabileceği durumların belirlenmesi, bu teknolojinin çeşitli elektrikli araç platformlarına entegrasyonunda çok önemli bir rol oynayacak.

CharIN Ekibi, birlikte çalışma prensiplerine yönelik titiz test prosedürleri ve sertifikasyon yönergeleri tanımlayarak, kablosuz şarj çözümlerinin güvenilir, verimli ve farklı platformlarla uyumlu olmasını sağlamayı amaçlıyor. CharIN Ekibi, ayrıca, kablosuz güç aktarımıyla ilgili teknolojilerin bir arada çalışmasının sağlanmasına odaklanacak ve elektrikli araç şarjının geleceği için uyumlu bir ekosistemin gelişimini teşvik edecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen CharIN e.V. Yönetim Kurulu Başkanı Claas Bracklo “Yeni CharIN Geliştime Ekibi’nin kurulmasıyla akıllı şarj alanında yeni bir dönemin önünü açıyoruz. Bilgiyi paylaşarak ve iş birliğini teşvik ederek kablosuz şarj çözümlerinin sorunsuz entegrasyonunu destekliyor ve dünya çapında elektrikli araçların geleceğine enerji katıyoruz.” ifadelerini kullandı.

CharIN Ekibi’nin başındaki Thomas Wuerz de geliştirme ekibini kablosuz şarj seçeneklerini son müşterilere kısa süre içinde sunabilmek amacıyla kurduklarını bildirdi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler