SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Acı Haber Geldi! Ünlü Sanatçı Haluk Akakçe Hayatını Kaybetti

Akciğer kanseri tedavisi gören ünlü sanatçı Haluk Akakçe hayatını kaybetti. 53 yaşındaki sanatçı, Nişantaşı'daki evinde vefat etti.

Yayınlanma:
ABONE OL

Ressam ve iç mimar olan Haluk Akakçe, cemiyet hayatının oldukça sevdiği bir isimdi. Tıpkı yaptığı işler gibi ünlüler dünyasında da adından söz ettiren Akakçe’nin ölüm haberi sevenlerini yasa boğdu.

Haluk Akakçe’nin cenazesi, gerekli işlemlerin yapılması için Taksim İlkyardım Hastanesi’ne götürüldü.

640x360.jpg

İLGİLİ HABER Bilet Dükkanı Akıllı Seyahat Dünyasına Hoş Geldin İndirimi Başlattı
Akciğer kanseri tedavisi gören ünlü sanatçı Haluk Akakçe hayatını kaybetti. 53 yaşındaki sanatçı, Nişantaşı'daki evinde vefat etti.

Haluk Akakçe Kimdir?

Haluk Akakçe, 24 Temmuz 1970 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Bilkent Üniveristesi’nde İç Mimarlık bölümünü bitirdikten sonra Londra Royal College of Art’ta ve School of the Art Institute of Chicago’da yüksek lisans eğitimlerini aldı.

İlk sergisini 1997 yılında Chicago’da açtıktan sonra sanat hayatını Londra ile New York arasında sürdürdü. ABD ve İngiltere’deki pek çok büyük müze ve galeride gerçekleştirdiği sergilerinin yanı sıra seçkin bienal ve festivallerde de yer aldı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler