SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Araç Sahipleri için Kış Bakım Uyarısı

AKO Akü Genel Müdürü Hulki Büyükkalender, yol ve yolcu güvenliği için aracın kış şartlarına hazırlanmasının hayati önem taşıdığını belirterek, özellikle akü bakımının ihmal edilmemesi gerektiğini bildirdi.

Yayınlanma:
ABONE OL

AKO Akü’den yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Hulki Büyükkalender, kış soğuklarının iyiden iyiye kendini hissettirmesiyle birlikte araçlar için bakım döneminin başladığını, yol ve yolcu güvenliği için aracın kış şartlarına hazırlanmasının hayati önem taşıdığını anlattı

Özellikle akü bakımının ihmal edilmemesi gerektiği uyarısında bulunan Büyükkalender, “Soğuk hava, yağmur ve kar yağışlarıyla birlikte güvenli bir yolculuk için aracın teknolojisine ve elektriksel donanımına uygun akünün kullanılması ve bakımının yaptırılması gerekiyor. Kış bakımı yaptırıldığı takdirde hem akünün ömrü hem de aracın performansı korunuyor.” değerlendirmesinde bulundu.

“Akülerin bakımı zamanında yaptırılmazsa çalışan fonksiyonlarında aksama olabilir”

İLGİLİ HABER İl Göç İdaresi Müdürlüğü Personeli Kan Bağışı yaptı
AKO Akü Genel Müdürü Hulki Büyükkalender, yol ve yolcu güvenliği için aracın kış şartlarına hazırlanmasının hayati önem taşıdığını belirterek, özellikle akü bakımının ihmal edilmemesi gerektiğini bildirdi.

Büyükkalender, düşen hava sıcaklıklarının akü ve şarj basmaya olumsuz etkileri olduğunu kaydederek şu ifadeleri kullandı:

“Akülerin bakımı zamanında yaptırılmazsa aracın marş motoru, ateşleme sistemi, far gibi elektrik ile çalışan fonksiyonlarında aksama olabilir. Özellikle çok soğuk havalarda akünün içindeki sıvının (elektrolit) donma riski vardır. Şarjı tam dolu bir akü eksi 70 derecelere kadar dayanırken boşalmış bir akü eksi 5 derecelerde donmaya başlayabilir. Bu nedenle soğuk havalarda akü bakımının yapılması ve akünün şarjlı halde bulunması çok önemlidir. Özellikle, zaman içerisinde oksitlenerek elektrik akımını engelleyen kutup başlarının temizliğinden mutlaka emin olunmalı. Eğer kutup başları temiz değilse, marş motoru ile diğer aksamlar çalışamaz hale gelir.”

Büyükkalender, AR-GE ve inovasyona yaptıkları yatırımlarla üretilen AKO Turbo Akü’nün sahip olduğu teknoloji sayesinde kışın bakım gerektirmediğini, çok düşük sıcaklıklarda bile diğer akülere göre daha fazla yüksek performans verdiğini belirterek, AKO Akünün yıllık 5 milyon üretim kapasitesiyle satışının yüzde 71’ini Avrupa ve Amerika kıtasına yaptığını anlattı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler